YAZARLAR

Borç sarmalından kurtarılmadıkça, Konyaspor’dan mucizeler beklemek biraz da abesle iştigaldir. Yanlış transfer ve yönetim hataları Konyaspor’u çıkmaz sokaklara sürükledi, bir türlü caddeye çıkamıyoruz. Havanda su dövmenin de bir yararı yok. Konu geldi bir nokta da düğümlendi;

Ya devam ya da tamam!

Devam için adresi yineliyorum;

Borç sarmalından kurtulmak!

Neşter vurulmayıp yara tedavi edilmezse tek çıkar yol da şudur;

Süper Liğ Dükkânını kapatmak!

Dükkânı kapatmayı telaffuz etmek içimizi yakıyor. Düşünmek bile istemiyoruz ancak acı gerçekleri de tartışmak gerek.

Yardım kampanyası açılıyor, “tık” yok.

Siyasal aktörlerden içtenlikli bir yaklaşım maalesef sergilenmiyor. Yerel yönetimlerin, odalar ve diğer sivil toplum örgütlerinin ne denli yardım yaptıkları konusunda da fikrimiz yok. Koskoca Konya’nın süper ligdeki temsilcisi bu hallere düşmemeliydi.

Konyasporun düşme nedenleri içinde şikeli

maçların etkin rol oynadığını anlamak için kahin olmaya gerek yok! İrdelendi mi?

Sözüm ona Federasyon, bugün şikeye ilişkin sonuçları açıklayacak; korkum şu ki;

Dağ fare mi doğuracak?

Konyaspora, ne Konya ne de Ankara sahip çıkıyor, acı gerçek budur;

Konya, Ankara’da yok, hatta hiç yok! Var olma siyasal aktör ve bürokratların biraya gelip gösteriş yemekleriyle değiştirilemez. İcraat isteriz, beyler icraat!

Konya, Konya’da yok, hiç yok. Yardım kampanyasından alınan sonuç, bununun somut örneklerinden birini oluşturuyor.

Sevgili dostum, Cihat Yazıcı’nın gerçeği yansıtan bir yazısını okudum. Gerçekleri yazabilen kaç kalem kaldı ki! Hep tek yönlü enformasyon, tek yanlı görüş. tek yönlü enformasyon, dezenformasyondur.

***

Sevgili Cihadın Yenimeram’ daki

“Kostaklı-Köstekli!” başlıklı yazsının her satırına imzamı atarım, Kalemine sağlık sevgili Cihat Yazıcı. O yazıdan bir alıntı;

“Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu takımını makamında kabul etti. Kabule, Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Nurullah Sağlam ve futbolcular katıldı.
Bakan Zafer Çağlayan, kabulde yaptığı konuşmada, bir taraftar gibi Mersin İdmanyurdu’ nun her zaman yanında olacağını belirterek, ‘Burası Ankara’daki adresiniz. Bizim size desteğimiz pazara kadar değil, mezara kadar olacak. Umarım Spor Toto Süper Lig’de diğer takımlarla birlikte 3 büyük takıma kök söktüreceksiniz. Mersin İdmanyurdu’nun asansör bir takım olmayacağını hepimiz biliyoruz. 3 büyük takım Mersin İdmanyurdu’ndan korksun’ dedi.”

Vallahi, Bakan dediğiniz işte böyle olur.

Türkiye ekonomisi elinde olan ve bu kadar net konuşan bir bakan, Mersin’e kim bilir ne kadar büyük destek çıkar. Konya’dan da o kadar bakan çıktı. Hiç birinden bu tür sözler duymadık; biri hariç: Mehmet Keçeciler.”

Evet sevgili Cihat! Konya pek çok bakan çıkardı. Bunlardan çoğu bakma fiili gibi sadece baktılar, o kadar. Bakan’dılar, ancak bön bön bakmakla yetinler, Konya’nın ali menfaatleri için elde var bir;

Sayın Mehmet Keçeciler.

Cihadın görüşüne içtenlikle katılmakla birlikte Bakan gibi Bakan, bağlamında kimi eklemeler yapacağım; Sedat Çumralı, Faruk Sükan ve Bahri Dağdaş.

Sayın Davutoğlu için değerlendirme erken olacak ama bir ayağı dış ülkelerde ve tüm Türkiye’de diğer ayağı hep Konya’da. Işık hızıyla çalışıyor. Meram-Yakada ev alması Konya sorunlarıyla yakından ilgileneceğinin gösteresi sayılır. Bekleyip göreceğiz.

BİR DAMLA:

■ Cihanârâ cihan içindedir ârâyı bilmezler,

■ Ol mahiler ki, derya içredir deryayı bilmezler.

> Yeni Meram >Yazarlar > BAKAN DA VAR, “BAKAN”LAR DA!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.