Ruşeym Torku

Bakan Albayrak’tan Halkbank ve enflasyon açıklaması

  • Giriş Tarihi: 3.09.2018 11:20
  • Güncelleme Tarihi: 11:20
Bakan Albayrak’tan Halkbank ve enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "ABD'de Halkbank ile ilgili bir ceza beklemediklerini ve enflasyonla ilgili olarakta "Gelinen seviye enflasyonla topyekün mücadele gerektiriyor" dedi.

Why Note!?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “ABD’de Halkbank ile ilgili bir ceza beklemediklerini ve enflasyonla ilgili olarakta “Gelinen seviye enflasyonla topyekün mücadele gerektiriyor” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Halkbank’ın faaliyetleri uluslararası hukuka uygundur. Halkbank’la ilgili tespitler ABD’li kurumlara bildirildi. Halkbank tertemiz çıkacak, aksi siyasi karar olur” şeklinde konuştu.
Enflasyonda son dönemde gözlenen yükselişte kur ve ithalat fiyatlarının etkisinin önemli rol oynadığını kaydeden Albayrak, “Fiyat istikrarı açısından zorluk ve risklerin farkındayız. Merkez Bankası nisan ayından bu yana önemli bir parasal sıkılaşma gerçekleştirdi; ayrıca yakın dönemde döviz ve TL likidite yönetimini güçlendirmek için önemli adımlar attı” dedi ve şöyle devam etti: “Enflasyon görünümünü etkileyen bütün parametreler değerlendirilerek para politikası çerçevesinde gereken tedbirlerin alınacağından eminiz. Para politikasının hareket alanını genişletecek mali ve yapısal düzenlemeler bu sürece destek verecektir. Özetle, para politikası fiyat istikrarı hedefi çerçevesinde şekillenmeye devam edecektir.”> Yeni Meram >Ekonomi > Bakan Albayrak’tan Halkbank ve enflasyon açıklaması
HABER YORUMLARI