YAZARLAR

Aynen katılıyorum - Cihat Yazıcı - Yeni Meram Gazetesi

 

“SUÇLULARI asmak onları iyileştiremez ki.” (Voltaire)

***

DOĞRU SÖZE HACI EMMİN…

“Seçim kampanyaları başlamasından bu yana en çok konuşulan konulardan olan, seçim müziklerinin oy tercihlerinde etkili olup olmadığı, en çok hangi siyasal iletişim aracının kullanıldığı, Yaşar Üniversitesi’nde araştırma konusu oldu.

400 öğrenciyle bir araştırma yapan İzmir Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç, seçim şarkılarının en çok trafikte duyulduğunu; melodilerin ve sözlerin akılda kaldığını, ancak yüzde 85’in üzerinde oranla oy verme tercihlerinde etkisinin olmadığının belirtildiğini ifade etti.”

Doğru söze Hacı emmin ne disin!

Araştırma tamamen isabetli çıktı.

***

NEREDE BU YOKSULLAR?!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘tarafsız’ seçim mitinglerinde “nerede bu yoksullar, hangi veride var?” demesi şaşırtırken, yoksulluk sınırının 501 lira kabul edildiği 2013 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye’de 16 milyon 706 bin yoksul bulunuyor.

Erdoğan’ın arayıp bulamadığı yoksullar ise TÜİK verilerinde.

TÜİK’in araştırması’na göre; 2013 itibarıyla yoksulluk sınırı 501 lira kabul edildiğinde Türkiye’de 16 milyon 706 bin yoksul bulunuyor. Bu istatistiklere göre, Türkiye’de yoksul sayısı Hollanda nüfusuna denk ve 242 ülkeden 179’unun nüfusundan fazla.

İstatistikleri paylaşan CHP eski milletvekili Umut Oran, Türkiye’deki gerçek yoksul sayısının, yoksulluk sınırı aylık 585 lira baz alındığında sayının 21 milyon 979 bine ulaştığını bildirdi.

Bildirdi bildirmesine de kardeşim….

Hani nerede bu yoksullar?!

***

AYNEN KATILIYORUM…

Haber şöyle: “CHP’nin Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, partisinin AKP ile koalisyon yönelimine sert eleştiriler yaptı. “AKP tepeden tırnağa suça bulaşmış bir partidir, sadece trilyonluk yolsuzluklar, kayırmalar, dev yolsuz ihaleler değil, tek başına Suriye’ye gönderilen binlerce TIR dolusu silahlar Davutoğlu ve Erdoğan’ı Lahey’e gönderir. Derviş veya Baykal’a bakma sen, AKP’den uzak dur” diyen Aygün, Baykal’ın Erdoğan’la görüşmesi için ise “Baykal’ın bir kaç yıl önce Erdoğan ile yaptığı ve onu köşke çıkarmaktan başka bir sonucu olmayan ‘gizli görüşmesi’nin şaibesi sürerken, içte ve dışta hırsızlık ve katliamlara bulaşmış bir Erdoğan ile ‘yeniden görüşme’, eğer tarihin traji-komedisi değilse, AKP’ye yönelik bir koalisyon hazırlığından başka bir şey değildir. CHP tabanı, AKP ile bir hükümet ortaklığını kabul etmeyecektir” dedi.

İşte Aygün’ün açıklamaları:

-Tayyip Erdoğan’ı hiç bir şekilde muhatap alma, elinde Berkin’in ve Ali İsmail’in kanı olandan sadece hesap sorulur.

-Aksaray’a sakın gitme, ora sefahat, suç, görmemişlik abidesidir. Orayı acıma yık, yerine park yap, hastane yap, üniversite yap, ne yaparsan yap.

-İşsizlik, yoksulluk gibi sorunları yaratmış, Merkez Bankasını alt üst etmiş bir partinin enkazı sana kalacak, emeğe ve yoksullara dönük siyaset yap, sendikalara ve yoksullara kulağını aç.

-Üç parti olarak, erken veya bir sonraki seçimi değil, doğru siyaseti düşünürsen hepiniz kazanırsınız, yenilen ise tektir: AKP-Tayyip Erdoğan.

CHP tabanı, AKP ile hükümet ortaklığını asla kabul etmeyecektir.

Evet… Aynen katılıyorum.

 

 

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Aynen katılıyorum
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.