Torku Jelifest

Aykut Kocaman: En büyük hedefimiz kupada final

  • Giriş Tarihi: 31.01.2016 1:46
  • Güncelleme Tarihi: 1:46
Aykut Kocaman: En büyük hedefimiz kupada final

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası ‘son 16’ turunda Antalyaspor ile yapacakları maç öncesi A Spor'a konuştu. Kupada "final" hedeflediklerini vurgulayan kocaman, Antalyaspor karşısında saha avantajını iyi kullanmak istediklerini söyledi.

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupasında “final” hedeflediklerini vurguladı. Kocaman Antalyaspor karşısında saha avantajını iyi kullanmak istediklerini söyledi.

“KUPADA İLK İKİ HEDEFİMİZE ULAŞTIK”
Gruplara başlarken maç öncesi maç sonrası söylediğim şeylerin üzerine belki bir kaç konuşma daha ilave etmek lazım önce onları bir tekrarlamakta fayda var. Ana amacımız çıkmaktı. Geçen sezon kadro derinliğimiz çok yüksek değildi dolayısıyla kupa hem ligdeki yangının içinde olmamız özellikle düşme sıkıntısı içindeki yangının içinde olmamız. Aynı zamanda kadro derinliğinin çok fazla olmaması kupayla ilgimizi biraz daha sınırlı seviyede tutmuştu. Bu sezon öyle değil; kadro derinliğini nispeten geçen sezona göre biraz daha yakaladık. Dolayısıyla grup maçlarına çıkarken de temel amacımız önce gruptan çıkmak, yapabiliyorsak grubu birinci bitirmek çünkü; yarınki maçta olacağı gibi içeride oynama avantajını verecekti. Ondan sonra da turları birer birer geçmeye çalışmak olarak düşündük. Bunların ilk ikisini gerçekleştirdik.

“ANTALYASPOR BİRAZ YAVAŞLADI”
Antalyaspor antrenörü değişti, teknik sorumlusu değişti. Ligdeki hızlı başlangıçları biraz yavaşladı. Tam sıkıntılı bölgenin bir adım üzerinde gözüküyorlar. Kupada ve ligde tutunma istekleri dereceleri nerede olacak onu bilemiyorum, kestiremiyorum. İçerideki maçlarda bizim ligde de kupada da rakiplerimize karşı belirgin bir üstünlüğümüz var. İç saha avantajını iyi değerlendiren takımlardan bir tanesiyiz. Yarınki maç öncesi bu bir garanti değil tabiki. Ancak oyunda tutunma oyunu istediğimiz yöne doğru çevirme konusunda biraz daha bize özgüven veriyor. Dolayısıyla bu avantajımızı kullanıp 8 takım arasına kalmak en önemli arzularımızdan bir tanesi.

“EN BÜYÜK AMACIMIZ KUPADA FİNAL”
Özellikle Konyaspor’un hem ligdeki durumu, hem kupadaki durumuyla iddialı takımlardan bir tanesi haline gelmesi bu sezonki bence en önemli hedeflerden bir tanesi olarak gözüküyor. Yapabiliyorsak da kupa da finale kadar gidebilmek en büyük amacımız.


“TARAFTARIN YAPTIĞI ÇOK GÜZEL”

Taraftarın bu kampanyasıyla bağlantılı olarak bir kaç cümle kurmak lazım. Bu çok güzel bir şey birincisi bunu umuyorum ve diliyorum bunu sadece yarınki maçla ilgili değil diğer bundan sonraki maçlarla da ilişkilendirmek lazım ve ilişkilendirirler. Çünkü, doluya yakın olduğu andan itibaren buradaki atmosfer çok daha güçlü bir yardım olarak sahaya dönüyor. Görsel anlamda da mükemmel bir gelenler içinde bir sosyal aktivite, birbirlerini eğlendirme açısından da güzel bir şey oluyor. Bununla beraber şunu da söylemek lazım belki 30 binler değil ama 30 bine yakın rakamlar Konya şehrinde olabilir gibi gözüküyor. Böyle bir potansiyel var.

“KAZANMA ARZUSU GÖSTERECEĞİZ”
Antalyaspor’un özellikle lige güçlü başladıktan sonra son maçlarda sendelemeye başlayınca ve şu anda alt grubun tam bir üst durumdaki hali biraz onların maçla ilgili motivasyonlarını, beklentilerini değiştirebilir gibi gözüküyor. Ben olsaydım kendi sahamızda bir final oynayabilme arzusu güçlü bir motivasyon olurdu. Yarınki maç tabi önemli kazanmayı çok istiyoruz. Futbol bu tersi de olabilir. Mutlaka her şeye açık bir oyun bu oyun. Ancak kazanmak için çok büyük arzu da ortaya koyacağız bundan hiç kuşkum yok.

(Sabah)> Yeni Meram >Spor > Aykut Kocaman: En büyük hedefimiz kupada final
HABER YORUMLARI