Ruşeym Torku

Avukatlar Meslektaşlarına Yapılanlara Tepkili

  • Giriş Tarihi: 14.06.2013 15:06
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Avukatlar Meslektaşlarına Yapılanlara Tepkili

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 50 ye yakın avukatın çevik kuvvet ve özel güvenlik görevlileri tarafından darp edilmesinden dolayı Seydişehir’deki avukatlar basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdi.

Why Note!?

Seydişehir adliyesinde görev yapan avukatlar, adliye önündeki basın açıklamasında, “11 Haziran 20013 tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 50 ye yakın meslek taşımızın çevik kuvvet ve özel güvenlik görevlileri tarafından darp edilerek, elleri kelepçelenerek dışarı çıkarılmış, otobüslere doldurulup emniyet müdürlüğüne götürülmüşlerdir. Meslektaşlarımız Gezi parkı olaylarında polisin uyguladığı şiddeti protesto ettikleri ve bu şiddetin sorumluları hakkında savcıları göreve çağırdıkları sırada kendileri şiddet mağduru olmuşlardır. Yargının kurucu unsuru olan avukatlar yerlerde sürüklenirken müdahale etmeye çalışan pek çok meslek taşımız da şiddetten nasibini almış ve onlar hakkında da hakkında da yakalama emri çıkartılmıştır” dedi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Biz avukatlar korkma şansına sahip değiliz. Bizim korkumuz insanların karanlığa gömülmesine neden olacaktır. Bu yüzdendir ki özgürlük ve demokrasi için var gücümüzle her türlü saldırıya karşı dimdik durma görevimiz vardır. Onun için hangi siyasi görüşten olursak olalım, bir meslektaşımıza yapılan saldırıyı hepimize yapılmış sayıyoruz. Ayağa kalkıyoruz, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Avukatlar Meslektaşlarına Yapılanlara Tepkili
HABER YORUMLARI