Torku Jelifest

Av tüfeği almak kolaylaşıyor

  • Giriş Tarihi: 2.05.2017 9:39
  • Güncelleme Tarihi: 9:43
Av tüfeği almak kolaylaşıyor

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, av silahı alanlara yönelik olarak istenilen "borcu yoktur kağıdı"nın kaldırılması için yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, av silahı alanlara yönelik olarak istenilen “borcu yoktur kağıdı”nın kaldırılması için yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini söyledi.

Milletvekili Babaoğlu, Beyşehir’de gazetecilere yaptığı açıklamada, av tüfeği satışında sektör temsilcilerinin de talebi olan “borcu yoktur kağıdı”nın istenmemesi yönünde Maliye Bakanlığı nezdinde girişimde bulunduklarını belirtti.

Bunun kaldırılması yönünde yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirten Babaoğlu, Beyşehir’in Huğlu ve Üzümlü’de av tüfeği üretimi yapan markaların silah sanayiindeki dönüşüm için de çalıştıklarını dile getirdi.

Babaoğlu, bölgedeki av tüfeği sektörünü Türkiye’ye, milli savunmaya ve dünyaya açma yolunda çok ciddi çalışmaların yapıldığını söyledi.

Babaoğlu, Beyşehir Gölü’nden, Beyşehir’in yanı sıra çevresindeki yakın ilçelerin ve tarım alanlarının da daha çok sulamadan istifade etmesi için ayrı bir proje yürüttüklerini de sözlerine ekledi.> Yeni Meram >Konya > Av tüfeği almak kolaylaşıyor
HABER YORUMLARI