YAZARLAR

Bir On Kasım’ı daha gerilerde bıraktık. Ülkemiz kamu kurum ve kuruluşları içinde Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlılıktan asla taviz vermeyen Türk Silahlı Kuvvetleri Cumhuriyetimizin yegane umudu Hürriyet, Demokrasi ve Bağımsızlığımızın değişmez koruyucu unsurudur.

Atatürk İlke ve İnkılaplarının siyaseten yıpratıldığı. Atatürk Cumhuriyeti umdelerinin lime, lime dökülerek yıpratılmasına sebebiyet vermeyecek unsurların başında hiç şüphesiz ki yasama erkimizin en büyük sorumluluğu ve yükümlülüğü gelmektedir.

Türk Milleti geçtiğimiz hafta. Ata’nın ölümünün 72. yıl dönümünde gürül, gürül Başkentte Anıt Kabir’e İl, İlçe, Kasaba ve köylerde ise Atatürk Anıtlarına koşup milyonların sevgisinin Atatürk sevgisi ile bütünleşip yıkılmaz bir kale olacağını göstermişlerdir.

Konya kent merkezinde 10 Kasım sabahı Atatürk Anıtına çelenk sunularak ve saygı duruşu ile başlayan törenler Konya Tiyatrosu Kitaplık salonunda Milli Eğitim Müdürlüğünün özenle hazırladığı ve Meram İlçe Nilli Eğitim müdürlüğünün özenle uyguladığı Programla. Törene katılanlara sunulmuştur. Milli Eğitim Müdürünün veciz konuşmasını Konya Garnizonunun Cumhuriyetin Mümtaz evladı Binbaşı Fatih Özkurt’un hazırlayıp sunduğu konuşma metninin tamamını bu sütunlara almak imkansız olup Türk Silahlı Kuvvetleri tahammülleri gereği Garnizon komutanlığı süzgecinden geçmiş bu konuşma bir yerde Türk Silahlı Kuvvetlerinin sesi olmuştur.

75 yansıma ile sunulan methin içeriğinde Cumhuriyet’in İlke ve İnkılaplarının hemen, hemen tamamına özet olarak yer verilirken İngiliz Tarihçisi Çarlyl‘nin ifadesi ile tarih büyük adamların hayat hikayesidir. Tanımı Ulu Önderin çağın büyük adamlarının başında olduğunun kanıtıdır.

Mustafa Kemal’i Farklı ve Üstün kılan oluşumların başında maddi dünyanın koşullarını gerçekçi bir gözle görebilmesi gelmektedir. Atatürk 20 yüzyılın ilk çeyreğinde dünya tarihinin yeni sömürgecilik uygulamasını tüm incelikleri ile görmüş ülkesi ve ulusunu bu felaketin kucağına düşürmemiştir.

Mustafa Kemal 19-Mayıs 1919’da ulusuna güvenerek, inanarak yapacağı işleri kafasında ve vicdanında şekillendirip aşama, aşama gerçekleştirmek azim ve kararı ile hamlelerini zaferler sonuçlandırma dehasını sergilemiştir.

Dünya süper liderleri Ulu önder Atatürk için “Yüzyıllar çok seyrek deha yetiştirir şu talihsizliğe bakınız ki o büyük dahi çağımızda Türk milleti içinden çıktı. mustafa kemal’in dehasına karşı elden ne gelebilirdi?…” sözlerini sarf etmiştir.

Bu gün ulaştığımız sonuç asırlardan beri çekilen Milli felaketlerin yarattığı uyanıklığın eseri ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan ecdadımızın şehit kanlarının bedelidir. Fatih Binbaşının dizeleri içindeki Yüce Atatürk ün tanımı yapılanların bu sütunlara sığmayacağını yukarda da belirtmiştim. Şeref ve onur timsali Türk Subaylarının sesi olan bu metinlerin ana hatları 14 sayfadan oluşan methin içeriğini ifade edecek olacağını düşünerek Başta Sayın Konya Garnizon komutanımız Tüm General Orhan Turfan Paşamız şahsında General, Subay, Assubay ve erlerimize yürek dolusu sevgi ve saygılar sunar, yüce rabbimizin Türk Silahlı Kuvvetleri’ni görünür görünmez bela ve musibetlerden korunmasını ihsan etmesini dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > ATATÜRK’Ü ARADIK ! TURFAN PAŞA’NIN FATİH BİNBAŞISI IŞIK TUT
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.