YAZARLAR

Türk siyasi hayatı ve Demokrasisinin sömel ve temel taşlarını teşkil eden çok partili hayata geçtiğimizden bu yana geçen 66 yıl, ne yazık ki bir siyasi hercümerç ile geçip gitti ve Türk Siyasi hayatı asla rayına oturmadı.

Ulu Önder ATATÜRK, yüreğinin derinliğindeki demokrasi ve çok partili hayatı Türk ulusunun yaşam biçimi yapmak için, Fethi Bey’e kendi eseri olan CHP ne rakip SERBES FIKRAYI kurdurup, ATATÜRK CUMHURİYETİ’NİN gerçek demokrasinin ta kendisi olduğunu göstermek amacıyla, SERBEST FIKRA ilk deneme mitingini İzmir Konak meydanında yapmak istemişse de, bu mitingin Atatürk ve Cumhuriyetine bir ihanet mitingine dönüşmesi üzerine, Fethi Bey aldığı görevi iade mecburiyetinde kalmıştır.

FETHİ BEY aldığı bu kutsi görevi iade ederken Ulu Önder ATATÜRK’e ulusumuz henüz özlediğimiz demokrasi kültürüne kavuşmamış, Yunan işgalinden henüz kurtulan İzmir’deki yanıp yıkılan yerlerin dumanlarının içinden Cumhuriyetimize, galiz saldırılar olmuştur. Türk Ulusu içindeki Betbahlar eğitilip zararsız hale getirilinceye değin çok partili hayata geçmemizi gelecek zamanlara bırakılmalıyız demiştir.

Ne yazık ki büyük devlet adamı İsmet İNÖNÜ’nün de Menderes ve arkadaşlarına CHP içinden ayrılıp bir parti kurup bize rakip olun talimatını vermesinin de zamanlamasının yerinde yapılamadığı içindir ki 27-Mayısları, 12-Eylülleri yaşamak mecburiyetinde kalmıştır bu ülke.

Bugün dahi özlenen çok partili hayata henüz kavuşamadığımız ortadadır. Kuvvetler ayrılığı dengesini kuramayan ülkemiz Demokrasinin vazgeçilmezlerinden hukuk devleti ve fırsat eşitliği arayışlarımız bitip tükenmek bilmiyor.

ATATÜRK’ün CHP’sine bir bakınız, çok başlılık sömel ve temellerinde Ulu Önder ATATÜRK’ün gerçek demokrasi harcı olan bu parti, ‘Kurultaylar Mezarlığı’ olmaktan kurtulamamıştır. Bu mezarlıklar ki bölünmüşlüğün, parçalanmanın ta kendisi olurken İktidar ekseninden uzak kala kala, 66 yıldan bu yana bir kez olsun tek başına iktidar olma nimetini elde edememiştir.

CHP’nin bu dağınıklığı, bu partiye gönül vermiş milyonların, adeta bu partiden kopmama istek ve arzularına da, ihaneti beraberinde getirmektedir.

CHP b günlerde bölünmüşlüğünün, perişanlığının bir resmini de çifte kurultay atakları ile göstermekte, CHP seçmene, e..artık yeter dedirtirken, bu öfke ve gazap CHP özünü çürütüp güdelten konumlara varmaktadır. Türk Ulusu gerçek demokrasi arayışı ile iktidara da muhalefete de sadede gelin, çağrısı yaparken, bu ulvi sesin belleklere çivilenip yüreklerden kopup geldiğinin öncelikle ATATÜRK’ün Türk Ulusuna mirası CHP tarafından anlaşılması beklenilmektedir.

Çok partili hayatımızda 16 seçimin galipleri siyasi partilerimizin sıra, sıra dibe vurup silindikleri gibi şu andaki iktidar ve muhalefetimizin de silip yok olma acılarını tatmamaları temennimizi yeniler, YÜCE RABBİMİZİN ülkemizin geleceğine gerçek demokrasi ihsan etmesini yürekten dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > ATATÜRK CHP’Sİ. KİMLİĞİNİ ARIYOR !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.