YAZARLAR

Başarısızlığın, beceriksizliğin girdabında boğulanlar kabahatlerini örtmek için, sağa sola çamur atıp kurtuluşu ararlar. Geçtiğimiz hafta TBMM’de vatan hainliğiyle suçlanıp idam edilen İskilipli Atıf Hoca şimdilerde bir kahraman olarak gündeme getirilirken Ulu Önder Atatürk’e diktatör çamurunun atılmasına tanık oldu bu ülke ve insanı.

Geçmişin çöplüğünde gerçek arama ikbal arama günümüz Türkiye’sinin gündemlerinde boy boy kendini gösterirken utanılacak bu vahim olaylar, duygu ve düşünceleri acımasızca tahrip ederken, çocuklarımızın, torunlarımızın kafalarını da bulandırıp allak bullak ediyor.

Şu rezaletlere bir bakınız ki; koskoca bir imparatorluk onların kucaklarında silinip yok olurken son Osmanlı padişahlarına milli kahraman gözü ile bakan, gafiller, talihsizler dedelerinin hukuk ve kuralları ile korunup kollanan bu vatana ihanet edenlerin cezalandırıldığı Dersim olaylarını deşeleyerek o çöplükten çıkar bekleyen zavallılar oluyorlar.

Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin irtica ile temellerine dinamit koyup Menemen Vakası’nı yaratanları bizler lanetlerken, çocuklarımıza ve torunlarımıza milli kahramanlar gibi tanıtmak isteyen gafiller.

Adam gibi bir demokrasi ve adam gibi bir siyaseti yaratıp yararlı kılamadıkları için, habire ATATÜRK’ÜN kurduğu TBMM’nin altını üstüne geçirip verimsiz kılan, çıkarılan yasalarla demokratik çağdaş bir düzen kurulamadığı içindir ki darbelere çağrışımla bu ülke ve insanına huzur ve güveni zehir eden bir siyaset.

Meydanı boş bulduklarında şeriat diye telaffuz edip gerçek şeriata ihanet eden Gonca KURUŞ ve nicelerini domuz bağı ile boğup meramda villa bodrumlarına gömen zihniyeti tehlike saymayıp, inançların gereği gören gafiller, zavallılar…

Dünya İslam alemi içinde sadece ATATAÜRK Cumhuriyeti kimliği ile İslami çağımız ve günümüz dünyasında onure eden bir rejimi göz göre göre yıkıp, yerine sözde İslam Cumhuriyeti adı altında bir rejim kurmayı beyinlerinden çıkaramayan acizler, biçareler, ülkemiz dışındaki islamın ne hallere düştüğünden bihaber talihsizler.

Adam gibi hukuk sistemini çalıştıramayıp, hukuk arayışı içinde kaybedilen zaman sürecinin faturasını günahsız insanlara kesip onları yıllar yılı kodeslerde tutup, hak ve hukukun gaspına göz yuman zenginlik yerine fakirliği yeğleyen iktidar ve muhalefet.

İşte bu ahval ve şerait içindedir ki ülkemiz ve insanımız mutsuz, devletimiz, milletimiz Avrupa Birliği kapılarında yalvar yakar olurken, aklıselim üzgün ve perişan.

Korkuyoruz, vatan ve millet düşmanları sıra sıra kahraman ilan edilirken Ulu Önder ATATÜRK’ümüze diktatör diyen zihniyetin yanına Çerkez Ethemler ve Delibaşı Mehmetler de bir gün kahraman ilan edilirlerse şaşmamak gerek.

YÜCE RABBİMİZ adalet, eşitlik, inanç, ahlak, medeniyet ve çağdaşlık ihsan ederek mutlu kılsın bu ülke ve insanını…

> Yeni Meram >Yazarlar > ATATÜRK’ÜN MECLİSİNDE ONA DİKTATÖR DEDİLER !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.