Torku Jelifest

Artvin Ak Parti milletvekili adayları

  • Giriş Tarihi: 7.04.2015 21:36
  • Güncelleme Tarihi: 21:36
Artvin Ak Parti milletvekili adayları

AK Parti Artvin milletvekili aday listesi açıklandı. AK Parti Artvin milletvekili seçimlerinde hangi adaylar yer alıyor? İşte AK Parti Artvin milletvekili adayları listesinde kimler yer alıyor?

AK Parti Artvin milletvekili aday listesi açıklandı. AK Parti Artvin milletvekili seçimlerinde hangi adaylar yer alıyor? İşte AK Parti Artvin milletvekili adayları listesinde kimler yer alıyor?

Türkiye yavaş yavaş seçim havasına giriyor ve AK Parti’nin Artvin ve diğer illerdeki milletvekili adayları da belli oldu.  AK Parti Artvin milletvekili aday listesi açıklandı. AK Parti Artvin milletvekili seçimlerinde hangi adaylar yer alıyor? İşte AK Parti Artvin milletvekili adayları listesinde kimler yer alıyor?

1. İSRAFİL KIŞLA 
2. VEDAT KİBAR 

 

İSRAFİL KIŞLA Kimdir ?

İsrafil Kışla, 10 Mart 1959’da Artvin Şavşat’ta doğdu. Babasının adı Sultan Süleyman, annesinin adı Emine’dir.

Yönetici; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansı ile doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümünde yaptı.1980 yılından itibaren bir sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevlerde bulundu. 1988 yılında aynı kuruluşun Genel Müdürü oldu. İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.Orta düzeyde İngilizce, Arapça ve Gürcüce bilen Kışla, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

VEDAT KİBAR kimdir ?

Vedat KİBAR, 13 Şubat 1970’da Hopa’da doğdu. Babasının adı Nevzat , annesinin adı Kadriye’dir.
Eğitim ve Mali Müşavir, Yönetici;
İlk Okulu Çamlıköy Orta Okul ve Liseyi Hopa ‘da tamamladı
1993 yılında  Uludağ  Üniversitesi İ.İ.B.Fakültesi Maliye Bölümünden EKONOMİST unvanı ile mezun oldu.1998 yılına kadar Ankara ve İstanbul’da özel sektörde Muhasebe Uzmanı, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetici olarak çalıştı. 1998 yılında kendine ait  Mali Müşavirlik bürosunu açtı. İstanbul Üniversitesi tarafından açılan eğitim sürecini başarıyla tamamlayım Kamu Gözetimi Kurumundan Bağımsız Denetici sertifikasını aldı. Halen  İstanbul Sultanbeyli’de dört meslektaşı  ile açtığı Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim ofisinde iş hayatına devam ediyor.

Siyasi Hayatı:
2004 Yerel Seçimlerinde Ak Parti İstanbul Sultanbeyli İlçesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyesi Olarak seçildi .

2004-2009  Döneminde İstanbul Sultanbeyli Belediyesi  Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve yaptı.

2009 Mart Dönemi Yerel seçimlerinde yeniden  Ak Parti Sultanbeyli İlçesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyesi Olarak seçildi .

2009-2014 Döneminde  İstanbul Sultanbeyli Belediye Meclis 1.Başkan Vekili , İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Başkan Vekili , Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

Son olarak Mart 2014 yerel seçimlerinde Artvin ili Hopa ilçesi Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olarak müracaatta bulundu.

Sivil Toplum ve  Mesleki Örgütler:
TÜRMOB Delegesi (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği ) ,

Meslekte Birlik (İSMMMD) İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği

İstanbul Hopalılar Derneği , Artvinliler Vakfı, Artvinliler Hizmet Vakfı , ve İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) üyesidir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Kibar , evli ve 3 çocuk babasıdır.

 > Yeni Meram >Türkiye > Artvin Ak Parti milletvekili adayları
HABER YORUMLARI