YAZARLAR

***

“İNSAN suya düştüğü için değil, çıkamadığı için boğulur.”

***

DÜN “14 Şubat Sevgililer Günü” idi.

Bize göre gerçekten sevenler için “Hergün”

***

HAVADAN…

Konya Meteoroloji diyor ki, “Konya’da bugün hava kar yağışı ihtimali var; gündüz 3, gece -6 derece…” Yarın için, “Az bulutlu; gündüz 1, gece -4 derece…”

Ankara Meteoroloji diyor ki, “Bugün kar yağışlı; gündüz 0, gece -4; Perşembe kar yağışlı, gündüz 2, gece -4 derece.”

Pekii, söyler misiniz kime inanacağız?

***

19 MAYIS’I BIRAK, ARAPÇA’YA BAK

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin stadyum kutlamalarını hazırlıkların uzun sürdüğü gerekçesiyle iptal ederken, bu yıl 3. düzenlenecek Uluslararası Arapça Yarışmaları 542 imam hatip lisesinden toplam 2 bin 710 öğrencinin katılımıyla yaklaşık 4 ay boyunca sürecek.

Taa Başbakanlıkta çalışırken ne söylemişti:

“Laiklik ömrünü tamamlamıştır!”

Kimdi bunu söyleyen zat-ı muhterem?

Bugünün Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer.

Daha ne bekleyebilirdiniz ki?..

***

O-LA-MAZ!

CHP Milletvekili Umut Oran, sunduğu yasa teklifiyle muhabir, foto muhabiri ve kameramanlar açısından devrim sayılacak önerilerde bulundu. Medya çalışanlarının kaybettikleri yıpranma hakkının geri verilmesini isteyen Oran; tüm gazete, televizyon ve radyo çalışanları için sendikalı olma zorunluluğu getirilmesini, medya patronlarının kamu ihalelerine girmesinin yasaklanmasını teklif etti.
Oran teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Süper öneriyi CHP’li sunmuşsa o-la-maz!

Bugün, bilmiyorum devlet ajansı Anadolu Ajansı’ndan başka sendikalı personel çalıştıran patron kaldı mı? Üstelik medya patronlarının kamu ihalelerine girmeleri yasaklandı mı?

AKP bindiği dalı keser mi, aklınız var mı!

***

ARPALIK!

Saygı Öztürk. Hürriyet’te yıllarca birlikteydik.

Gazetecilik onun kanına işlemiştir.

Sağlam habercidir, karakteri de sağlamdır.

Konya’dan selam ve sevgilerimi gönderirken yayınlanan bir haberinden aktarıyorum:

“TBMM’den maaş almalarına rağmen sayıları bilinmeyen “danışılmayan danışmanlar” skandalından sonra, çoğu eski ve yeni milletvekili yakını olan ve haftada sadece 15 saat yayın yapan Meclis TV’de 57 kişinin çalıştığı, bunların da “iş yokluğu!” yüzünden Meclise gelmediği belirlendi. Aylık yayını 60 saati bulmayan ve bu kadar çok personel bulunmasına, TV’nin ilk döneminden bu yana görev yapanlar da isyan ediyor. Pozisyonlarına göre maaşları değişmekle birlikte önemli bölümü 3 bin lira maaş alan çalışanlar, personel fazlalığı yüzünden çoğu kişinin görev yapmadığını belirttiler.
Görev yapanların bir bölümünün eski ve yeni milletvekili yakınları olduğu, kadrosunun inanılmaz ölçüde şişkinliğine rağmen, yeni personel alımı için çok sayıda başvuru yapıldığı bildirildi.
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP’li Tanju Özcan 24 saat yayın yapan televizyon kanallarında bile bu kadar personel bulunmadığını açıkladı. TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam ise personelin kimin yakını olduğuna ilişkin kayıt tutmadıklarını belirtti, ancak çalışanların sınavla mı yoksa sınavsız mı girdiklerini bildiklerini söyledi.”

Değerlendirmesini size bırakalım.

***

BÖYLE GELMİŞ…

Bu ülkede insanlar katledildi. Bu ülkede insanlar işkenceye uğradı. Bu ülkede insanlar aşağılandı, kullanıldı, hiçe sayıldı, haksızlığa uğradı, mapus damlarında çürütüldü.

Sonra ne oldu?.. Hiç bir şey olmadı.

Çünkü bir şey yapamayacak duruma geldik.

Bilinçli gençlikti, bilinçli sapıklara dönüştük!

Hepimiz uçkurumuzla cüzdanımızı kullandık.

Tarihi gömdük, felsefeyi yuttuk, edebiyatı yaktık!

Vicdanımız zaten çoktan ölmüştü de…

Son dönemde bir de futbola odaklandık.

“Bu iş nereye kadar sürer?” derseniz…

Vereceğimiz yanıt, “Kıyamete kadar!” deriz

> Yeni Meram >Yazarlar > Arpalık!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.