Torku Jelifest

Arda Turan emniyette ifade verdi

  • Giriş Tarihi: 11.10.2018 20:47
  • Güncelleme Tarihi: 20:47
Arda Turan emniyette ifade verdi

Futbolcu Arda Turan'ın şarkıcı Berkay Şahin'la kavgasının ardından savcılığın talimatıyla Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne telefonla çağrılarak ifadesine başvuruldu. Arda Turan burada yaklaşık 3 saat ifade verdikten sonra açıklama yapmadan emniyetten ayrıldı.

Mutlu Akü

Futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay Şahin’la kavgasının ardından savcılığın talimatıyla Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne telefonla çağrılarak ifadesine başvuruldu. Arda Turan burada yaklaşık 3 saat ifade verdikten sonra açıklama yapmadan emniyetten ayrıldı.

Hakkında silahla tehditten ötürü yakalama kararı çıkartılan Medipol Başakşehirli futbolcu Arda Turan ifadesinin ardından emniyetten ayrıldı.

Dün sabaha karşı bir gece kulübünde Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan gerginlik konusunda son dakika gelişmeleri peş peşe yaşandı.

Silahı ateş aldı

Futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay Şahin’la kavgasının ardından gittiği hastanede tabancasının ateş aldığı öğrenildi.

Hastanede sabah mesaiye başlayan servis görevlileri fotokopi makinası ve zeminde mermi girişi gördüler. Olaydan saatler sonra mermi izini ve boş kovanı gören çalışanların haber vermesi üzerine Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hastaneye geldi.

Yapılan araştırmada ‘silahla ateş etme olayı’nın polise bildirilmediği tespit edildi. Hastanenin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, ateş edilme anının kamera açısı dışında olduğunu ancak Arda Turan’ın elinde tabancayla yürürken görüldüğünü belirledi. Bunun üzerine hastanenin o geceki güvenlik amirine de olayı saklamaktan dolayı işlem yapıldı.

Olayla ilgili olarak savcılığın, Arda Turan hakkında “kasten yaralama” ve “silahla tehdit”ten işlem yapılması, olaya şahit olan Berkay Şahin’in eşi Özlem ve şarkıcı Murat Dalkılıç’ın da ifadelerinin alınmasının talep edildiği öğrenildi.

Arda Turan: “Ben de şikayetçiyim”

Arda Turan ifadesinde “Ben de şikayetçiyim” dedi ve silahı polise teslim ederek emniyetten ayrıldı. Silahın incelemede olduğu kaydedildi.

Berkay Şahin: “Şikayetçiyim”

Arda Turan’ın bir eğlence mekânında şarkıcı Berkay Şahin’in burnunu kırması ve Şahin’e kaldırıldığı hastanede silah çekmesine ilişkin soruşturmada tarafların ifadesi alındı. Berkay Şahin ifadesinde yaşananları anlatarak “Şikayetçiyim.” dedi.

Soruşturma kapsamında Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin’in ve olay yerinde olan bazı şahitlerin de ifadeleri alındı. Özlem Ada Şahin basına yaptığı açıklamada Arda Turan’ın kendisine laf attığını ve kavganın da bu yüzden çıktığını iddia etmişti.

Şarkıcı Berkay Şahin’in avukatı açıklama yaptı

MİLLİ futbolcu Arda Turan ile ünlü sanatçı Berkay’ın arasında yaşanan olaylarla ilgili, Berkay’ın avukatı Ayşegül Mermer bir basın açıklaması yaptı. Mermer, çeşitli iddialarla gündeme gelen olaya ilişkin müvekkilinin şu ana kadarki açıklamalarının geçerli olduğunu söyledi. Arda Turan’ın, Berkay’ın tedavi olduğu hastanede üzerindeki silahı birkaç el ateşlediğini ve konunun adli makamlara intikal ettiğini ifade etti. Avukat Mermer, milli futbolcunun şu sıralarda emniyette ifade verdiğini açıkladı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Magazin > Arda Turan emniyette ifade verdi
HABER YORUMLARI