YAZARLAR

Dünyadaki süper güçler egolarını tatmin, çıkarlarını temin için, unuttukları insanlıklarını gayri insani ve de gayri İslami potansiyel bela yapıp iğrenç yüzlerini sergileme alışkanlıklarını sürdüre gelmektedirler.

Yarım asır öncesinde Vietnam’da Kore’de kendi ırk ve soyları üzerinde yaptıkları deneme ile kardeşin kardeşe katliamını insanlığın tarihine yaşatmışlar ve sonrasında bu katliamı bir nükleer deneme ile Japonya’da Hiroşima’da Nagazaki’de Atom ve Hidrojen bombalarını yüz binleri katlederek keza deneyip Nükleer Kulübün dayatmacı 5 süper devletini insanlığın başına bela etmişlerdir.

Günümüz dünyasında bu süper güçler evvela kendi ırk ve soylarına düşman bildikleri İslam Ülkeleri’ni sindirip sömürme taktiklerini sıra sıra uygulayıp İslam’dan intikam alma yolundalar. 1970’li yıllarda Ruslar, dost ve kardeş Afganistan’ı işgal ederek onlarca yıl sömürü düzenini kurarak özgürlüğü, ekonomiyi ve iffeti yıkıp yok etmişlerdir.

Keza yakın tarihimize kadar Türki devletlerini bir asra yakın sömüren Ruslar şimdilerde Çeçenistan ve Tataristan ile Gagavus Türklerini sömürme alışkanlığından asla vazgeçmemektedir.

İngilizler, Fransızlar Asya ve Afrika üzerindeki sömürgecilik zihniyetinden asla ve asla vazgeçmemektedirler. Rusların çekildiği Afganistan’a nöbette bekleyen Amerika girerken İkiz Kuleleri ve Bin Ladin’i bahane edip sömürü planını Pakistan’a da yayıp bu iki İslam Ülkesi’nin kaynaklarını sömürmekte, inanç ve ahlak kalelerini yıkıp yok etmektedir.

Burnumuzun dibindeki Irak’a yaptığı zulüm Saddam’ın yaptığı zulmü çıra ile aratır olmaktadır. Suriye, Lübnan, Filistin, İran, Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkeleri Amerikan baskısı altında adeta bir sömürge devleti konumundadırlar.

Şimdi gelelim bizim ülke ve İslam’a. Yüce Önder ATATÜRK ecdadını üç kıtada at oynatıp, onların İslam’a yaptıkları gibi değil, İslam’ın insana verdiği değer ve Türklüğün çok yüce insani değerleri ile ele geçirip, inanç, ahlak, medeniyet ve adalet götürdüğü ülkelerin bir günah yarattıkları düşmanlıkla yıktıkları imparatorluğun külleri üzerine kurduğu bir Cumhuriyet. Ve bu Cumhuriyet’in sağlam temelleri üzerine inşa edilen bir yüce devlet. İşte o devlet yüce İslam Dini’ni hak ettiği kadar olmasa bile, Tüm Dünya İslam Alemi’ne örnek olabilecek yegane Müslüman bir ülke TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

Yüce Kitabımız KURAN’IN ÖZÜNÜN DERİNLİĞİNDEKİ İSLAM’I yaşayamadığımız içindir ki 1400 yıldan bu yana derin yaralar alan Yüce İslam işte şimdi o gayri İslami güçlerin oyuncağı olmaktan kurtulamamaktadır.

Can dostum Şair Cafer TAYYAR’IN Hoca adlı şiirini okurlarımın gözlemine sunarak bizi bizden uzaklaştıran zihniyete bir ders olması temennisi ile ecdadımızın eserleri ile donanımlı Mısır ülkesi ve insanına kardeş kavgasıyla kanlar akıtılmadan istikrar gelmesi dileğimizi yenileriz…

HOCA

İnsan olunmadan İslam olunmaz

Kuran insanlığa özgüdür hoca

Tanrı kalpten başka yerde bulunmaz

İmanın ölçüsü sezgidir hoca

Tanrı’nın varlığı bir akli hacim

Daha ötesine yetmiyor gücüm

Sevip sevilmeye bilgiye açım

Köhnemiş tekrarlar bezgidir hoca

İslam kabul etmez inançta dini

Aklımca yaşarım seçtiğim dini

Uygarlık adına ne varsa yeni

Tanrı’ya uzanan çizgidir hoca

Korkuya bağlanan sevgi bağının

Uzantısı dinozorlar çağının

Enel Hak’tan haberi yok çoğunun

Tesbihi nafile dizgidir hoca

Sevgiler üstüne vermede öğüt

Tanrı korkak sevmez tercihi yiğit

Gönüller arası sevdasal bağıt

Adem’le başlayan yazgıdır hoca

Güzelliği en çok yansır dişide

Beş duyum var secde eder beşi de

Tanrının nefesi candır kişide

Yüreğin ritminde ezgidir hoca

Tanrı seçme hakkı vermiş insana

Dünyada ne varsa insandan yana

Hacı Bektaş, Yunus Emre, Mevlana

Gönül dokusunda çözgüdür hoca

CAFER TAYYAR

> Yeni Meram >Yazarlar > ARAP ÜLKELERİ'NDEKİ YANGIN İSLAM VE İNSAN !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.