Torku Jelifest

Aracını park etmek için ağaç söken sürücüye dava

  • Giriş Tarihi: 28.04.2015 14:52
  • Güncelleme Tarihi: 14:52
Aracını park etmek için ağaç söken sürücüye dava

Pendik'te aracını park etmek için kaldırımdaki süs eriği ağacını söken kadın sürücüye, "Dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğuna zarar verme" suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mutlu Akü

Güzelyalı Mahallesi Ahmet Hamdi Tanpınar Caddesi’nde 24 Aralık 2014’te devriye gezen zabıta ekipleri, kaldırımdaki bir ağacın söküldüğünü fark etti.

İnceleme yapan ekipler, ağacın, gece saatlerinde aracını kaldırıma park etmek isteyen kadın sürücü N.K tarafından söküldüğünü belirleyince, olayla ilgili tutanak hazırlayarak suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, suç duyurusu kapsamında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli N.K’nin Pendik’te ikamet ettiği adresin önündeki kaldırımda bulunan ağacı, bu alana aracını park etmek için söktüğü anlatıldı.

Şüpheli N.K’nin suçlamayı kabul ettiği ve belediyenin de zararını giderdiği belirtilen iddianamede, bu nedenle üzerine atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı aktarıldı.

İddianamede, şüpheli N.K’nin “Dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğuna zarar verme” suçundan TCK’nın 152. maddesi uyarınca 1 yıldan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Suçun, TCK’nın 168. maddesinde yer alan etkin pişmanlık kapsamında da değerlendirilerek, cezanın üçte ikisine kadarının indirilmesi de talep edildi.> Yeni Meram >Türkiye > Aracını park etmek için ağaç söken sürücüye dava
HABER YORUMLARI