Torku Jelifest

Apple Music hız kaybetmedi

  • Giriş Tarihi: 27.04.2016 19:21
  • Güncelleme Tarihi: 19:21
Apple Music hız kaybetmedi

Apple Music bugün 13 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirketin CEO’su Tim Cook düzenlediği toplantıda uygulama ile ilgili açıklamalar yaptı.

Mutlu Akü

Müzik yayını servisi Şubat ayında 11 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Bu sürede servisin 2 milyon kullanıcı kazanması büyük başarı olarak kabul ediliyor. Henüz kullanıma açılalı on ay olan servis oldukça güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor. Endüstrinin lider servisi Spotify hizmete gireli tam 8 yıl oldu. Ancak şu anda kullanımda olan 1 milyar iOS cihazının piyasada olması Apple Music’in daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Servisin hızlı büyümesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de Apple Music‘e özel olan şarkılar ve albümlerin olması. Future, The 1975 ve Drake gibi isimler Apple Music’e özel içerik oluşturuyor. Bu isimlerden Drake daha önce de iTunes için özel içerik üretiyordu. Hatta cuma günü sanatçının yine Apple Music servisine özel bir albümü daha çıkacak.

Büyük bir yarış içerisine giren servisin bazı eksik yönleri de yok değil. Mesela ilk yılının bitmesine yaklaşırken çok büyük bir güncelleme veya yenilik almadı. Sadece arada sırada bazı hata düzeltmeleri yayınlandı. Ancak Apple işletim sistemi iOS‘un güncelleme takvimine uyarsa servisin Haziran ayında düzenlenecek olan geliştirici konferansı WWDC‘de yeni özelliklerle bezeneceğini düşünebiliriz. En büyük rakibi Spotify’ın özellikle kullanıcılarına her hafta dinleme özelliklerine göre hazırladığı Discover Weekly özelliği kullanıcıların en beğendiği özellik. Apple’ın servisinde kullanıcıları tarafından bu kadar benimsenmiş bir özellik henüz bulunmuyor.> Yeni Meram >Teknoloji > Apple Music hız kaybetmedi
HABER YORUMLARI