Torku Jelifest

Anneler Dikkat! Bu Tip Yöntemlerle Her Gün 700 Çocuk Kaçırılıyor!

  • Giriş Tarihi: 7.05.2015 3:20
  • Güncelleme Tarihi: 3:20
Anneler Dikkat! Bu Tip Yöntemlerle Her Gün 700 Çocuk Kaçırılıyor!

Amerika'da yapılan sosyal bir deneyde parka anneleri ile birlikte gelen çocuklar, yanına gelen yabancı bir şahıs tarafından kolaylıkla kandırılıp kaçırıldı.

Çocuk parkında oynayan çocukların yanına yaklaşan bir şahıs, önce köpeğini çocuğa sevdirdi. Ardından çocuğa sevdiği köpeklerden fazlaca olduğunu ve onları görmek isteyip istemediğini sordu, çocukların ilgisini çekmeyi başaran şahıs çocukları kandırarak parktan çıkardı. Çocukların köpek sevgisini kullanarak, çocukları kendisiyle gelmeye ikna etmekte hiç zorlanmadı.

Amerika’da yapılan sosyal deney niteliğindeki bu çalışmada şahıs, çocuklar ile konuşmadan önce annelerinden izin istedi. Çocukların yabancı biri ile gitmeyeceğini düşünen anneler deneye izin vermekte bir sakınca görmedi. Çocukları kolaylıkla kandıran şahsı gören anneler olayı şaşkınlıkla izledi.

Her gün bu şekilde 700 çocuğun kaçırıldığını dile getiren Joey Salads annelerin bu konu hakkında daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.> Yeni Meram >Yaşam > Anneler Dikkat! Bu Tip Yöntemlerle Her Gün 700 Çocuk Kaçırılıyor!
HABER YORUMLARI