Torku Jelifest

Ankara’da Miting : ‘Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ yürüyüşüne doğru

  • Giriş Tarihi: 17.09.2015 16:38
  • Güncelleme Tarihi: 16:38
Ankara’da Miting : ‘Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ yürüyüşüne doğru

Ankara'daki yürüyüş nedeniyle Sıhhiye Meydanı ve Ulus civarındaki bazı yollar 12.45'ten itibaren trafiğe kapatıldı. Yürüyüş için Ankara dışından şu ana kadar 100'e yakın otobüs miting için geldi.

Son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 işçi ve işveren örgütünün öncülüğünde organize edilen Ankara Mitingi: “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşü nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılırken, geniş güvenlik önlemleri alındı.

Sıhhiye Meydanı’nda 16.30’da başlayacak ve Birinci Mecliste sona erdirilecek yürüyüş dolayısıyla Sıhhiye Meydanı ve Ulus civarındaki bazı yollar, 12.45’ten itibaren 21.00’e kadar trafiğe kapatıldı.

Yürüyüş için Ankara dışından 100’e yakın otobüs geldi, polis Ankara’nın 5 giriş noktasında tedbirler aldı. Gelen otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi alanına alındı.

Toplanma alanı olarak belirlenen Sıhhiye meydanı, bariyerlerle kapatılırken, alan içinde uzman ekiplerce patlayıcı madde araması yapıldı.

İşçi ve işveren örgütlerinin üyelerinin yanı sıra vatandaşlara da açık olan yürüyüşe katılacaklar, polis kontrolünde 7 ayrı noktadan üst aramaları yapıldıktan sonra miting alanına alınmaya başlandı.

Ankara’da 6 bin polis görevlendirildi.

Olası provokasyonların önüne geçilmesi için miting çevresi ve yürüyüş güzergahında önceden belirlenen noktalarda polis ekipleri konuşlandırıldı.

Miting alanında güvenliği sağlamak için Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik, Çevik Kuvvet, Terör ve Özel Harekat şubeleri başta olmak üzere, tüm branşlardan yaklaşık 6 bin polis görevlendirildi.

Tek slogan atılacak

İşçi ve işveren örgütleri tarafından yürüyüş sırasında “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” sloganı dışında başka bir sloganın atılmaması ve sadece Türk bayrakları açılması kararı alındı.

Geniş katılım beklenen yürüyüşü organize eden işçi ve işveren örgütleri şunlar:

HAK-İŞ, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB).> Yeni Meram >Güncel > Ankara’da Miting : ‘Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ yürüyüşüne doğru
HABER YORUMLARI