YAZARLAR

Kombassan Grubunun ilk şirketi olan, Kombassan A.Ş. 1988 yılı son günlerinde kurulmuş, 1989 yılında faaliyete başlamıştı.

Kombassan çeyrek asırlık bir kuruluş. 25 yıl evvel bölgesel bir kuruluş olarak başlayan bir anda ülkenin en dikkat çeken kuruluşu haline gelen, Anadolu aslanları düşüncesine fikir babalığı yapan Kombassan, bugün değişik sektörlerde yurtiçi ve yurtdışında aktif 18 şirketi, 32 üretim tesisi, 6 bin direkt, 15 bin endirekt istihdamı ile ülkemizin önemli kuruluşlarından biri.

Kombassan Grubu; kağıt-karton, inşaat ve yapı elemanları, makine-teknoloji, gıda, turizm- otelcilik, petrol ürünleri, mermer-maden ve tekstil alanlarında yurtiçinde 12 ilimizde, yurtdışında ise, Romanya ve Macaristan’da faaliyetlerini sürdürüyor.

Kombassan geçtiğimiz Perşembe günü kendisine bağlı kuruluşlardan Komyapı ile Ankara- Keçiören 1600 konutluk Yükseltepe Vadikent Kentsel Dönüşüm Projesinin temelini attı.

Tören’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanı sıra Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Keçiören’in Konyalı Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Kombassan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Aydemir, Bera Otelleri Genel Müdürü Yücel Yavuz ve çok sayıda davetli vardı.

Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi’ni tanıtan bir sinevizyon gösterisinin ardından Keçiörenlilere hitap eden Erdoğan Bayraktar, projenin ilk etabında yapımına başlanan 450 sosyal konutun 12-18 ay içinde hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini söyleyen Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu’ da, Ramazan ayında böyle güzel bir proje başlatılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek “1999 depreminden sonra konut güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu şekilde yapılan sosyal donatıların olduğu alanlar depreme dayanıklı biçimde inşa ediliyor.” dedi.

Projenin Keçiören’in hayallerinden birisi olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, “Bu bölgede değişimi ve büyük gelişmeyi hep beraber göreceğiz, bu konutları yaptığımızda burası bir cazibe merkezi olacak. Burası Çevre Yolu’na, sanayi bölgesine yakınlığı nedeniyle çekim merkezi haline gelecek. Etlik’te gerçekleştirilecek olan hastane bölgesi de buraya çok yakın. Yıllardır burada oturan vatandaşlarımız altyapı ve ulaşım çilesi çektiler. İnşallah en kısa sürede de sefasını sürecekler” ifadelerini kullandı.

Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Şahin de, hükümetin 2023 hedefinin kendilerini de heyecanlandırdığını belirterek “Bugün temelini attığımız proje de Keçiören’in gelişmesine, yenilenmesine önemli katkı sağlayacak bir kentsel dönüşüm hareketidir” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Bayraktar ve protokol heyeti temel atma törenini butona basarak gerçekleştirdiler.

Komyapı, TOKİ projelerinde gerçekleştirdiği 10 bine yakın konut başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında birçok önemli projeye imza atmış bir kuruluş.

Mevlana Kültür Merkezi’nin inşaatını çok kısa bir zamanda tamamlayarak, Konya’nın çehresini değiştirirken, Konya’nın dev projelerinden biri olan Türkiye’nin İlk Bilim Merkezini de tamamlama aşamasında.

Komyapı’nın hizmet listesi oldukça kabarık. Oteller var, alışveriş merkezleri var, toplu konutlar var, sosyal ve kültürel tesisler var, iş merkezleri var, endüstriyel yapılar var, altyapı projeleri var.

Bütün bu projeleri başarıyla tamamlamış Komyapı.

Bugüne kadar Türkiye’de ve yurtdışında yaklaşık 3 milyon 500 bin metrekare kapalı alan inşa etmiş. Şu anda TOKİ’nin birçok projelerini üstlenerek ve TOKİ’nin en iyileri arasına girmiş ve gözbebeği olmuş durumda.

Dikkatinizi çektiyse Kombassan sessiz, sakin ve mütevazi bir çizgide yoluna devam ediyor. Reklam peşinde değil, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır mesajı veriyor.

Komyapı Van depremi sonrasında yaptığı konutları zamanından önce teslim eden bir Konya markası.

Kombassan’ın yeniden yükselişe geçtiği, kabına sığamadığı, hizmet verdiği sahalarda ve alanlarda kendini iyiden iyiye gösterdiğine hep birlikte şahit oluyoruz.

Kombassan yaralarını sarıyor.

Kombassan kendine geliyor.

Kombassan, toparlanma süreciyle birlikte gözlerini ve yüzünü yeni ufuklara çevirerek, atını şaha kaldırmış bir cengaver misali, atını sürecek yeni meydanlar, yeni alanlar, yeni sahalar arayışında!…

Bu heyecan, bu toparlanma Konya için, Konya ekonomisi için bir artı. Konya kuruluşları koştukları ve mücadele ettikleri alanlarda samimiyetleriyle, işlerine duydukları saygı ile, göstermiş oldukları performanslarıyla dikkatleri üzerlerine çekiyorlar.

Kombassan bu örneklerin en iyilerinden birisi.

Kombassan ;Defterde Komeks, fotokopi kağıdında Speed Copy ve Ultra Copy, PVC’de Kompen ve Bauplast, gıda ürünlerinde Golda ve Melda, turizmde Bera, vinçte Acar, hastane ekipmanlarında Medikal 2000, rulmanda URB, ART, MGM, ambalajlı suda Kardelen, MDF’de DivaMDF ve DivaLam, PCC’de adaCAL, kireçte Adaçal, mermerde Kommersan, kalsitte Hisar, tekstilde KOVEKA markalarıyla tercih sebebi.

Kombassan bünyesinde bulunan şirketlerde bir inşaat için gerekli olan hemen hemen tüm yapı malzemeleri üretiliyor. PVC Kapı Pencerede Bauplast ve Kompen, Ahşap ürünleri ve MDF’de Divapan, Mermerde Kommersan, Kireç ve PCC’de Adaçal, Kalsit’te Hisar, Vinçte MPG Acar gibi markalarla inşaat sektöründe önemli bir boşluğu dolduruyorlar.

Bu Konya adına, Konya’nın yıldızlar topluluğu kurum ve kuruluşları adına oldukça iyi ve heyecan verici bir gelişme.

Birbirini tanıyan, birbirini anlayan, birbirine tutkun ve bağlı bir ekip imajıyla fark ediliyor, fark yaratıyor Kombassan.

Komyapı ile haklı ve gurur verici başarılara imza atarak yoluna devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da Komyapı ile ilgili iltifatları ve övücü sözleri vardı, Keçiören Yükseltepe’de. 1600 konutluk kentsel dönüşüm bittiğinde Yükseltepe’nin havasıda, çehresi de, çevresi de tamamen değişecek.

Töreni izleyenlerden birisi olarak şunu söylemek istiyorum; Ankara, Kombassana kapılarını açmakla kalmadı, gönül kapılarını da açtı.

> Yeni Meram >Yazarlar > Ankara Kombassan’a kapılarını açarken…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.