Torku Jelifest

Anadolu Gelişim Okulları iddialı bir giriş yaptı

  • Giriş Tarihi: 2.09.2019 12:28
  • Güncelleme Tarihi: 12:28
Anadolu Gelişim Okulları iddialı bir giriş yaptı

İYİ eğitilmiş kaliteli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Anadolu Gelişim Okulları açıldı.

Mutlu Akü

Konya eğitim dünyasına yeni bir soluk getirme iddiasıyla yola çıkan Anadolu Gelişim Okulları, farklı eğitim metotlarının yanı sıra dumansız hava sahası olma özelliği ile de dikkat çekiyor. Anadolu Gelişim Okulları (AGO) çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir törenle eğitim öğretim hayatına başlangıç yaptı. Mustafa Akçay’ın yatırımcılığı ile uzun yıllardır Konya’da eğitimcilik yapan Ertan Dündar’ın kurucu müdürlüğünü üstlendiği AGO Konya eğitimin dünyasına farklı bir soluk getirmek iddiasıyla açıldı. Ankara Maya Okulları’nın danışmanlığını üstlendiği AGO’nun açılış töreninde konuşan yönetim kurulu başkanı Mustafa Akçay, tecrübeli ve başarılı isimlerin okul çatısı altında buluştuklarına dikkat çekti. Konya eğitim camiasına farklı bir anlayış getireceklerine dikkat çeken Akçay, Konya’da en iyi eğitim nerededir sorusunun kesin cevabının AGO olacağını söyledi.

YENİLİKLERLE AÇILIYOR

Anadolu Gelişim Okulları’nın birçok yeniliğini de yaşatacağını dile getiren AGO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, “Okulumuz çatısı altında eğitim anlamında çocuklarımız birçok yeniliği de yaşayacak. Öğrenme stilleri, tematik öğrenme, çoklu zeka kuramı, keşf-i alem, AGODOKYA, müzikolej, ben sorun çözerim, parmak kas ölçümleri, kondisyonel ölçümler, bilişim garajı, minecraft education gibi farklı eğitim metotlarıyla daha başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimiz eğitimin yanından robotik kodlama atölyesinden buz pistine, yüzme havuzundan hobi bahçelerine kadar birçok sosyal alandan da faydalanabilecek” diye konuştu. Akçay, AGO’nun spor kulübüyle de iddialı olduğunu söyledi.

İYİ İNSAN YETİŞTİRECEĞİZ

İyi bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten AGO Kurucu Müdürü Ertan Dündar da çok titiz çalışmalar sonucunda okulun temellerini attıklarını söyledi. Dündar, sadece eğitim anlamında değil yetiştirdikleri çocukların iyi insan olması için de sorumluluk üstleneceklerini söyledi. Eğitim anlamında en iyisi olma iddiasını taşıdıklarına dikkat çeken Dündar, Türkiye’de bir ilki de yaşatacaklarına vurgu yaptı. Okul kadrosunu sigara kullanmayan kişilerden oluşturduklarını söyleyen Dündar, “Eğitmen, öğretmen ve yöneticilerimizin tamamı sigara içmeyen kişilerden seçildi. Başarılı birer eğitimci olmanın yanında bu özellik üzerinde de durmak istedik. Öğrencilerimize rol model olmamız gerektiği bilinciyle sadece iyi eğitilmiş öğrenciler değil, bilinçli ve zararlı alışkanlıklardan uzak iyi insanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Dündar, 30 Ağustos’ta açılmanın da gururunu yaşadıklarını söyledi.

KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Çeşitli gösterilerin yapıdığı açılışa Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, AGO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Vedat Yavuz ile öğrenci velileri katıldı. Elektriğini kendisi üretecek olan AGO, Ankara Maya Okulları’ndan da danışmanlık hizmeti alacak. Kayıtların devam ettiği AGO’da ara sınıflar için de kayıt imkanı var.> Yeni Meram >Eğitim > Anadolu Gelişim Okulları iddialı bir giriş yaptı
HABER YORUMLARI