Torku Jelifest

Amin Abbasov kimdir? Amin Abbasov kaç yaşında?

  • Giriş Tarihi: 27.10.2018 10:10
  • Güncelleme Tarihi: 10:10
Amin Abbasov kimdir? Amin Abbasov kaç yaşında?

Son günlerde ismi sıklıkla duyulan Amin Abbasov'un hakkında birçok detay merak ediliyor. Amin Abbasov kimdir? - Amin Abbasov kaç yaşındadır gibi merak edilen soruların yanıtı...

Mutlu Akü

Son günlerde ismi sıklıkla duyulan Amin Abbasov’un hakkında birçok detay merak ediliyor. Amin Abbasov kimdir? – Amin Abbasov kaç yaşındadır gibi merak edilen soruların yanıtı…

Amin Abbasov kimdir? Dublaj sanatçısı, oyuncu ve müzisyen olan Amin Abbasov’un hayatı şu şekilde. Azerbaycanlı, şarkıcı, seslendirmen veoyuncu Amin Abbasov, 10 Temmuz 1995 tarihinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde dünyaya gelmiştir.

ŞARKICI VE OYUNCU AMİN ABBASOV

2010 yılından itibaren uzun bir süre radyoda sunuculuk yapan Amin Abbasov, 2011 yılında Kanal D’de yayınlanan, kadrosunda Meltem Cumbul, Oktay Kaynarca, Öykü Çelik, Taner Rumeli, Asuman Dabak ve Vural Çelik’in yer aldığı ‘Nuri’ dizisinde konuk oyuncu olarak oynadı. Amin Abbasov, Sana Ne, Ağlama, Hayalperest, Neden Olmasın, Olmuyor, Korkuyorum, Zengin Kalkışı gibi pek çok şarkı ile dinleyicilerle buluştu. Birçok dizi, reklam müziği ve çizgi filmde seslendirmen olarak görev yapan sanatçı Türkiye’de ve Azerbaycan’da çalışmalarına devam etmektedir.

Amin Abbasov Kariyeri

2011 yılında Tayfun Güneyer tarafından yönetmenliği üstlenilen; Oktay Kaynarca, Meltem Cumbul, Öykü Çelik, Asuman Dabak , Taner Rumeli ve Vural Çelik gibi usta oyuncuların rol aldığı Nuri dizisinde konuk oyuncu olarak Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşması, Abbasov için sadece bir başlangıç oldu. Uzun süre boyunca Amin Abbasov dizileri yanı sıra reklamlarda da yer aldı.
2016 yılında müzik kariyeri için büyük bir atılımda bulunan Amin Abbasov albümü When the Comes ile büyük bir çıkış elde etti. Sesini yalnızca kendi şarkılarına saklamayan sanatçı, albüm çalışmaları ve çıkış dönemi boyunca farklı çizgi film karakterleri için de seslendirme sanatçılığı görevine devam etti.
When the Comes adlı albümünde yer alan ve albüme ismini vermiş olan şarkı, 2017 yılına gelindiğinde MTV radyo ve televizyon kanalında en çok dinlenen şarkı olarak kayıtlara geçti. Türk haber kanalları içerisinde önemli bir konumda yer alan BenguTürk TV, Amin Abbasov kimdir konulu geniş bir çalışmaya ekranlarında yer verdi.

”Evleniyoruz” adlı şarkısı sayesinde hayran kitlesini büyük ölçüde genişleten ve internet sitelerinde önemli boyutta tıklanma sayılarına ulaşan Abbasov, Evleniyoruz adlı hitine ek olarak Ağlama, Sana Ne, Olmuyor, Korkuyorum, Zengin Kalkışı, Neden Olmasın, Hayalperest gibi birçok farklı şarkıya imza atmış ve bu şarkılarıyla da genç yaşına rağmen başarı ve yeteneğini ispat ederek geniş kitlelere kendini duyurmayı başarmıştır.
Amin Abbasov’dan kendisine yöneltilen soruya duygusal yanıt!

Bir magazin programında muhabirin: Yeniden radyo sunduğun zamanlara geri dönmek isterdin mi? diye yönelttiği soruya çok duygusal bir yanıt geldi Amin Abbasov’dan.
”Evet çok isterdim tabiki çok severek ve büyük zevk alarak yaptığım bir işti ama şu son zamanlardan daha çok oyunculuğa odaklandım üstesinden iyi gele bileceğim bir dizi projesinde yer almak çok isterdim.” dedi.> Yeni Meram >Magazin > Amin Abbasov kimdir? Amin Abbasov kaç yaşında?
HABER YORUMLARI