YAZARLAR

ADALET, önce devletten gelir.”

* * *

TARAF Gazetesi AKP’yi destekliyordu.

Ne oldu da sular tersten akmaya başlayıverdi!

Ne oldu da Genel Müdürü Ahmet Altan, Başbakan Erdoğan’a “kof kabadayılık” diye kükreyiverdi?

Ve bizim bu köşede yıllardır “kutuplaşıyoruz” diye yazdıklarımıza tercüman oluverdi.

Altan’ın yazı özetini tekrar okuyalım:

“Bu ülkedeki bütün heykeller güzel de bir tek o sahipsiz heykeltıraşın yaptığı heykel mi çirkin? Gücün ona yetiyor, onu yıkıyorsun, hiç utanmadan sahipsiz bir sanatçının üstünden paye toplamaya çalışıyorsun.
Seçimlerde ‘MHP’yi barajın altına iteceğim’ diye her gün biraz daha MHP’lileşen, tutuculaşan, yasakçılığa, heykel yıkmaya, dizi durdurmaya heveslenen, Sayıştay Kanunu için askerlerle gizli anlaşmalar yapan Başbakan Erdoğan; kendisini uyaran, yeniden ilerici, atılımcı, hakşinas, demokrat kişiliğine kavuşmasını isteyenlerin “ters yöne” girdiğine inanıyor.
Bu mu senin manevi değerlerin?
Başbakan gibi kavga etmek istiyorsan başbakana yakışır bir olgunlukla, delikanlı gibi kavga etmek istiyorsan delikanlıya yakışan bir raconla kavga edeceksin.
Bu mu senin adamlığın, delikanlılığın?

Güçsüze babalanmak kolay. Ama kabadayılık öyle olmuyor, delikanlılık öyle olmuyor.
Yiğit adam önce güçlüye kafa tutar.
…Niye Sayıştay Yasası çıkarılırken orduyla gizlice anlaşıp, halkın paralarının nerelere harcandığını halktan sakladın?
Niye halkının emanetine hıyanet ettin?
İnsanlar seni “dürüstsün, cesursun, hakşinassın” diye sevdiler, AKP’yi Türkiye’yi daha özgür, daha ileri bir ülke yapacak diye desteklediler.
Şimdi sen o AKP’yi MHP’nin sularına sürükleyip, orduyla anlaşıp, generallerin paralarını halkından saklayıp, sana inananları kandırmaya uğraşıyor, bunu saklayabilmek için de heykelle, diziyle, “Sarıkamış Şehitleri” edebiyatıyla göz boyamaya çabalıyorsun.
Bu halkı herkes kandırdı bir de sen kandır.

Bakalım ordunun karşısında sus pus kesilen, heykeltıraşlara karşı coşan kof kabadayılığınla ne kadar kandıracaksın.
Biz senin eski yiğitliğini ve dürüstlüğünü özleyeceğiz.

Ama hiç unutma, gittikçe “ezilenlerden” uzaklaşan bu politikanla, gün gelecek sen de kendini özleyeceksin.”

Heykel-içki-dizi” yapay gündeminden sonra Başbakan Erdoğan, beklendiği gibi Altan’ı mahkemeye verdi. Ama O, ikinci hem de daha ağır yazısını ekleyiverdi. Yine mahkemelik…

Kim haklı kim haksız son noktayı yüce yargı koyacak.

> Yeni Meram >Yazarlar > Altan iki kez kükredi!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.