kapat
Ruşeym Torku

‘Alnımızın Akıyla Seçimi Tamamladık’

  • Giriş Tarihi: 8.04.2014 17:52
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
‘Alnımızın Akıyla Seçimi Tamamladık’

30 Martta yapılan seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan Mehmet Emin Altunel, seçim sürecinde kendisine ve partisine destek olan tüm vatandaşlara ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Dedeman Otel’de kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Mehmet Emin Altunel, seçim sürecinde yaklaşık iki ay boyunca köy köy, belde belde, ilçe ilçe seçim çalışmaları yaptıklarını, vatandaşların büyük teveccühüyle karşılaştıklarını anımsatarak, “Halkımız verdiği karara saygı duyuyoruz. Ben ve partim, kendi imkanlarımız ölçüsünde seçim çalışmaları yaptık. Ne yazık ki; adil bir seçim dönemi olduğunu söyleyemeyiz. Biz, Konya’da adaylarla değil, iktidarla, hükümetle seçim yarış içerisinde olduk. Buna rağmen yine de kömür, makarna, para dağıtmadan, bize oy vermezseniz buraya hizmet gelmez tehditlerine karşı alnımızın akıyla seçimlere girdik. Sandıktan çıkan sonuçlara saygı gösteriyoruz. Bizim derdimiz Konya, sevdamız Konya. Bugün de Konya için yapılacak olan her olumlu işte destek olmaya, Konya’nın hayrına olmayan işlerde de eleştirmeye devam edeceğim. Hatta daha da ileriye gidiyorum. Büyükşehir Belediyemizin Konya’nın hayrına olacak işlerdeki şantiyelerinde bile görev almaya hazırım. Niye; Çünkü ben buranın çocuğuyum, Konya’yı seviyorum. Bizim derdimiz koltuk sevdası değil, Konya sevdası olmuştur. Seçimler öncesinde de bunu söyledim, bugün de aynı şeyleri söylüyorum” dedi.

Siyasete devam edip etmeme konusunun partisinin alacağı kararla belli olacağını hatırlatan Altunel, “İl Teşkilatımız, Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız bize başka bir yerde başka bir alanda görev verirlerse biz hayır demeyiz. Çünkü bizim parti kültürümüz bunu gerektirir. Yarının ne getireceği ne götüreceğini bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

Altunel, seçim döneminde hem vatandaşların hem de basın mensuplarının her zaman kendilerine değer verdiğini de anımsatarak,”Hepinize teşekkür ediyorum. Hem sizlerden hem de bize oy versin veya vermesin tüm vatandaşlarımızdan haklarını helal etmelerini istiyorum. Çünkü zor ve farklı bir seçim dönemi geçirdik. Umarım kimsenin kalbini kırmamışımdır” dedi. Toplantıya katılan MHP Meram Belediye Başkan adayı Hakkı Altuntaş ve MHP İl Başkanı Tarık Taşcı da toplantı da birer selamlama konuşması yaptılar.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Alnımızın Akıyla Seçimi Tamamladık’
HABER YORUMLARI