Ruşeym Torku

Almanya’ya Erdoğan’ın heykeli dikildi! Almanlar şaşkına döndü

  • Giriş Tarihi: 28.08.2018 14:58
  • Güncelleme Tarihi: 14:58
Almanya’ya Erdoğan’ın heykeli dikildi! Almanlar şaşkına döndü

Almanya, Wirsbaden'de polis karakolunun karşısına, Başkan Erdoğan'ın 3 metre yüksekliğindeki heykeli dikildi. Heykel kültür bienali kapsamında dikildi.

Almanya, Wirsbaden’de polis karakolunun karşısına, Başkan Erdoğan’ın 3 metre yüksekliğindeki heykeli dikildi. Heykel kültür bienali kapsamında dikildi.

Almanya, Wirsba den’de polis karakolunun karşısına, Türklerin de yoğun olarak oturduğu yere Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 metre yüksekliğindeki heykeli dikildi. Heykel halk kadar Alman polislerini de şaşırttı.

KÜLTÜR BİENALİ KAPSAMINDA DİKİLDİ

Wiesbaden Bienali kapsamında kentin merkezindeki ‘Alman Birliği’ isimli meydana dikilen heykel, açılır açılmaz ilgi odağı oldu. Heykelden haberdar olanlar meydana koşup fotoğraf ve video çekerek sosyal medyada paylaştı. Sosyal medyada duruma anlam verememekten öfkeye varan tepkiler gösterildi.

POLİSLER DE ŞAŞKIN

Heykel halk kadar Alman polislerini de şaşırttı. Polis karakolunun hemen yanı başında dikilen heykelin etrafında toplaşıp hayretle Erdoğan’a bakan polis memurları görüldü. Polislerin bazıları da heykel ile hatıra fotoğrafı çektirdi.> Yeni Meram >Güncel > Almanya’ya Erdoğan’ın heykeli dikildi! Almanlar şaşkına döndü
HABER YORUMLARI