kapat
Ruşeym Torku

Almanya’da Kazada Ölenler Konya’da Defnedildi

  • Giriş Tarihi: 22.06.2013 11:20
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Almanya’da Kazada Ölenler Konya’da Defnedildi

Kazada hayatını kaybeden anne ve tüp bebek tedavisiyle dünyaya getirdiği üçüz çocuklarından 2’si, memleketleri Konya’da gözyaşları arasında defnedildi.

Almanya’daki trafik kazasında hayatını kaybeden anne ve tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen üçüz çocuklarından 2’si, memleketleri Konya’da gözyaşları arasında defnedildi.

Hayatlarını 13 yıl önce birleştirerek Almanya’da yaşamaya başlayan Hasan ve Rukiye Muhacir çifti, çocukları olmayınca Türkiye’de tüp bebek tedavisine başvurdu.

Konya’da uygulanan tedavi sonrasında ailenin 2007 yılında İlayda, Tuana ve Almira ismini verdikleri üçüz bebekleri dünyaya geldi.

Rukiye Muhacir, Almanya’da, kızları İlayda ve Almira ile birlikte alışveriş merkezine giderken trafik kazası geçirdi. Tır’la çarpışan otomobildeki sürücü anne ve iki kızı olay yerinde hayatını kaybetti.

Rukiye Muhacir ile kızları İlayda ve Almira’nın cenazeleri uçakla memleketleri Konya’ya getirildi. Yakınları tarafından havaalanından alınan cenazeler, merkez Karatay ilçesindeki Araplar Mezarlığı’nda kılınan namazın ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Selçuklu Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Kurucu Hekimi ve Bilimsel Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu, Almanya’da gördükleri tedavi sonrasında çocukları olmayınca çiftin kendilerine başvurduğunu söyledi.

Rukiye ve Hasan Muhacir çiftinin 2007 yılında üçüz bebeklerinin dünyaya geldiğini belirten Çolakoğlu, anne ve çocuklarının vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Çok üzücü bir olay. Aileye başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Almanya’da Kazada Ölenler Konya’da Defnedildi
HABER YORUMLARI