Ruşeym Torku

Almanya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

  • Giriş Tarihi: 11.07.2013 16:45
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Almanya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı

Konya Sanayi Odası ile Almanya Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Why Note!?

Karşılıklı işbirliği, bilgi paylaşımı, şirket ortaklıklarının kurulması gibi konuları kapsayan protokol imza töreninde Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Alman yatırımcıları Konya’ya yatırıma davet etti.

Federal Almanya Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası ile Konya Sanayi Odası arasındaki protokolü, Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Dr. Uwe Vetterlein ile Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü karşılıklı imzaladı.

Konya’nın gelişmiş bir sanayi alt yapısı var

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, yapılan işbirliklerinin, ülkelerin ve şehirlerin gelişmesine katkı sağlayacağına dikkat çekerek, iki oda arasındaki işbirliğinin sanayiye olumlu katkılarda bulunmasını temenni etti.

Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerine Konya sanayisi hakkında bilgi veren Başkan Kütükcü, Konya’nın gelişmiş bir sanayi alt yapısı olduğunu vurgulayarak, Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla Almanya’daki yatırımcıları Konya’ya davet etti.

Karşılıklı istişarelerin de yapıldığı imza töreninde Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Dr. Uwe Vetterlein, protokolün her iki taraf için de somut fayda getirmesini diledi.

Protokol imza törenine, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsamettin Sönmez, İbrahim Bozkurt Çağlayan ve Mustafa Lamcı da katıldı. Can YILDIZ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Almanya İle İşbirliği Protokolü İmzalandı
HABER YORUMLARI