kapat
Ruşeym Torku

Akşehir’den, Rifat Hisarcıklıoğlu’na Destek

  • Giriş Tarihi: 11.06.2013 10:12
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Akşehir’den, Rifat Hisarcıklıoğlu’na Destek

Konya’nın Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Çiftci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nde yapılacak seçimde Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’na destek verdiklerini açıkladı.

AKTSO Başkanı Erdal Çiftci, Yardımcısı Faruk Başoğlu ve Meclis Başkanı Yusuf İzzettin Yayla ile birlikte yaptığı basın toplantısında “Dün olduğu gibi bugün de Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na desteğimiz ve camiamıza katacağı değerlere olan inancımız tamdır” dedi.
Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada giderek güçlenen önemli ve değerli bir aktör haline geldiğini söyleyen Başkan Çifci, bu yükselişte,sayıları 1.5 milyona ulaşan Türk müteşebbisin ulusal ve uluslararası platformda çatı kuruluşu olan TOBB’un ve Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katkısının büyük olduğu kaydetti.
Başkan Çiftçi, “Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçtiğimiz ay genel kurulumuzu tamamlayarak seçimimizi yaptık. Yeni yönetim olarak göreve başladık ve devam ediyoruz. Ağustos ayında da odalar ve borsalar birliğinin genel kurulu ve seçimi var. Biz bugüne kadar odalar ve borsalar birliğimizin ve özellikle Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ve ekibinin çalışmalarından son derece memnun olduğumuzu belirtiyoruz. Bu noktada aynı ekibin, özellikle başkanımızın göreve devam etmesi noktasında desteğimizin tam olduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah bu dönemde de Rifat Hisarcıklıoğlu başkanımıza, TOBB yönetimine Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak ve delegeleri olarak destek vereceğiz. İnşallah Sayın Hisarcıklıoğlu bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çok güçlü çalışmalarla dünya nezdinde iş dünyasının önü açacak. İş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayacak bir şekilde çalışmalarına devam edebilmelerini ümit ediyoruz. Bu noktada kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.
Başkan Erdal Çiftçi son günlerde yaşanan olaylarla ilgili de açıklamalarda bulunarak, “Ülkemizin birlik ve beraberliğe son derece ihtiyacı olduğu dönemlerde geçen haftalarda başlayıp halen devam eden Gezi Parkı olayları ile alakalı Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ve iş dünyasının, sivil toplum örgütlerinin yaptığı açıklamalara canı gönülden katılıyoruz. İnşallah bu olayların sükunet içerisinde son bulacağını ümit ediyoruz. Düşüncelerini, fikirlerini herkesin açık yüreklilikle söyleyebildiği, anlatabildiği ve tartışabildiği bir ülke olmasını istiyoruz ülkemizin. Fikir özgürlüğü elbette herkesin hakkı ama bu noktada yapılan işlerin hakkımı arayayım derken iş adamlarımızın kendi sermayeleri ile kurdukları iş yerlerine ve ticaretine etki edecek taşkınlıklar şekilde olmaması istiyoruz ve bunun bu şekilde devam etmesinden endişe duyuyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Akşehir’den, Rifat Hisarcıklıoğlu’na Destek
HABER YORUMLARI