Torku Jelifest

Akşehir’de Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 10.10.2015 10:31
  • Güncelleme Tarihi: 10:31
Akşehir’de Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Konya’nın Akşehir ilçesinde, 2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. dönem sene başı müdürler toplantısı yapıldı.

Mutlu Akü

Öğretmenevi toplantı salonunda, tüm okul ve kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 2014-2015 eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaptıktan sonra, yeni dönem hazırlıkları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Okul güvenliği konusunda tüm yöneticileri dikkatli olmaya çağıran Yiğit, müdürlerden her konuda vatandaşlara, öğretmenlere ve öğrencilere yardımcı olunmasını istedi. Yiğit, ayrıca okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ile ilgili her okulun yapması gereken çalışmalar hakkında yapılacak iş ve işlemleri aktardı.

Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin konuşmasında, yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirilmesi dilekleriyle başladığı sözlerine şöyle devam etti; “Okul müdürlerimizin sadece birer yönetici olmasını değil, birer lider olmasını istiyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimizle olan ilişkileriniz konusunda da liderlik vizyonunuzu ön planda tutmanızı bekliyoruz. Bulunduğunuz oramda bir takım ruhu oluşturun. Öğretmenlerimizle, velilerimizle ve öğrencilerimizle takım ruhu içerisinde olunuz. Klasik yaklaşımlarla durağan bir eğitimden çıkarak sevgi kültürüne dayalı ve iletişimi iyi olan yöneticiler olma yolunda gayretler sarfedin. Yönetmeliğin gerektirdiği işlerin yanında, farklı bir yaklaşımla, liderlik anlayışıyla kurumunuzu başarıya ulaştırmanız gerekir.”

Ahmet Şerif İzgören’in kitabından da alıntılar yaparak sözlerini sürdüren Kaymakam Sezgin, “Korku Kültürü” ve “Sevgi Kültürü” arasındaki farkı yaptığı çizimlerle anlattı.
Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.> Yeni Meram >Konya > Akşehir’de Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı
HABER YORUMLARI