Torku Jelifest

Akşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Çehresi Değişti

  • Giriş Tarihi: 12.11.2015 11:27
  • Güncelleme Tarihi: 11:27
Akşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Çehresi Değişti

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, her gün birçok işlemin yapıldığı Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde vatandaşların daha rahat hizmet alabilmesi için ‘sıramatik’ sistemi kurdu.

Müdürlük girişine konulan elektronik numaratör aracılığıyla sıra numarası alan vatandaşlar, hem daha kısa sürede işlemlerini yapıyor hem de sıra yüzünden kargaşa yaşamıyor. Yeni alınan oturma grupları sayesinde oturarak elektronik ekrandan numaraları takip eden vatandaşlar, sırası geldiğinde işlemini yapmak için ilgili personelin bulunduğu masaya geçerek işlemini düzenli ve kısa sürede gerçekleştirebiliyor.
Daha önceki döneme göre büyük kolaylık sunan hizmet hakkında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Hemşehrilerimizin belediyemiz hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanabilmesi için yaptığımız çalışmalar artarak devam ediyor. Bu kapsamda Mali Hizmetler Müdürlüğü’müzde yeni bir sisteme geçerek Mali Hizmetler ve İşletme Müdürlüğümüze bağlı tahakkuk ve tahsilatlar için vatandaşlarımızın en kısa sürede ve rahat bir şekilde ödemelerini yapabilmeleri amacıyla sıramatik sistemine geçtik. Eskiden para yatırmak, emlak değeri almak ve beyanname vermek için ayakta kuyrukta bekleyen hemşehrilerimiz, sıramatikten numaralarını alarak, oturma gruplarında oturarak, sıranın kendisine gelmesini bekleyip, en kısa sürede işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar” diye konuştu.
Akşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ndeki sıramatikten numara alan vatandaşlar, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, reklam, kira, evlenme cüzdanı ücreti, emlak rayiç değeri, emlak (bina, arsa, arazi) beyanı, veraset beyanı işlemleri, çevre temizlik beyanı, reklam beyanı, sicil açma gibi birçok işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

aksehir-belediyesi-mali-hizmetler-mudurlugunun-cehresi-degisti-2> Yeni Meram >Konya > Akşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Çehresi Değişti
HABER YORUMLARI