Torku Jelifest

Akşehir Belediyesi Çorba İkramına Yoğun İlgi

  • Giriş Tarihi: 14.02.2016 13:51
  • Güncelleme Tarihi: 13:51
Akşehir Belediyesi Çorba İkramına Yoğun İlgi

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Cumartesi günleri yapılacak olan sabah namazı sonrası çorba ikramının ikincisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Nasreddin Hoca Meydanı’nda mobil ikram çeşmesi vasıtasıyla yapılacak olan çorba ikramı, havanın yağmurlu olması nedeniyle sabah namazı sonrası cami içerisinde yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Birim Müdürleri de katıldı.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya yaptığı açıklamada, “Bu hafta çorba ikramımızın ikincisini gerçekleştirdik. Her hafta cumartesi günleri sabah namazına müteakip tüm vatandaşlarımıza çorba ikramı yapılacak ve bu ikramımız saat 08.00’e kadar devam edecek. Yaz aylarında şehrimizi sabah erken saatlerde ziyarete gelen turist kafileleri de bu ikramımızdan yararlanabilecekler. Bugün olduğu gibi yağışlı günlerde camimiz içerisinde kaselerle, hava müsait olduğu zamanlarda da ikram çeşmemiz sayesinde meydanımızda bu ikramımız yapılacak” dedi.
Namaz sonrası sıcak çorba içme keyfini yaşayan cemaatte uygulamadan memnun olduklarını söyledi.> Yeni Meram >Konya > Akşehir Belediyesi Çorba İkramına Yoğun İlgi
HABER YORUMLARI