YAZARLAR

***

“BAYKUŞ’TAN korkumuz yok, biz Şahinler sürüsüyüz.”

***

BUGÜN, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

23 Nisan 1920’de TBMM’nin açıldığı günün yıldönümü olarak kutlanmaya başlanan bayram, 23 Nisan 1920’de “Hakimiyeti Milliye Bayramı” olarak kutlandı. 1979’un UNESCO tarafından “Çocuk Yılı” ilan edilmesiyle uluslararası nitelik kazandı.

“Harbiye Nazırı Enver Paşa ile İaşe ve Levazım Nazırı İsmail Hakkı Paşa imzasını taşıyan ve askeri birliklere gönderilen şu ibret levhasını dikkatle okuyun:

“….Nasıl tüketileceğine dair tafsilatın bildirildiği gıda maddelerinden olan zeytin tanesinin gıdai hususiyet ve faikiyeti dolayısı ile kısıtlanarak yenilmesi meşrut olduğundan, bir adedinin üç ayrı lokmada ekmeğe katık edilmesi kararlaştırılmıştır.”

Devletimiz böylesine acılı dönemler yaşayarak bugünlere geldi. 23 Nisan’lar, 19 Mayıs’lar, 29 Ekim’ler, 30 Ağustos’lar bunun için kutlanıyor.

23 Nisan’ımız kutlu olsun efendim!

***

GELİŞİYORUZ İŞTE

MEB, özel öğretim kurumları ile ilgili yeni yönetmelik hazırladı. Yönetmelikle, “Atatürk ilkeleri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek amacı”nın çıkarılmasının yanında, oluşturulacak Atatürk Köşeleri’ne “Türk Bayrağı, İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe”yi koyma zorunluluğu kaldırıldı. Özel öğretim kurumlarının Atatürk Köşesi oluşturma zorunluluğu da artık yok.”
Yorum 1: Demokrasimiz gelişiyormuş.

Yorum 2: “Şaşıran ördek ters dalarmış!”

***

YÜZDE 70 NİREE, YÜZDE 30 NİRE?

AKP değil 2015’te, sonraki seçimlerde de iktidardır ve ilk genel seçimde yine % 50-55 oy alır.
Hep yazdık, yazıyoruz, yine yazalım.

AK Parti soldan değil sağdan yıkılır.
Böyle “can gurban” muhalefet varken!

Solun oyu AKP’yi indirmeye yetmez. CHP en çok % 30 oy alabilir. Ülkemizde çok olağanüstü bir gelişme yaşanmazsa solun gücü budur.

Geri kalan % 70 sağ partilerindir.

Diğer önemli bir nokta da şudur:

Müttefikimiz Amerika ne isterse o.
Pekii, “Vatandaş Mülayim”in güvenebileceği ve “Ülkeyi şu parti ve şu lider yönetebilir” diyerek oy verebileceği bir başka parti ve lider var mı?. AKP’nin % 50’si işte bu sorunun yanıtında… Hangi siyasi partiden olursak olalım, şu anki politik vitrin değişmezse AKP, tek başına zirvedeki yerini korur. Zira seçmen, “Benim için önce Erdoğan” diyor. Çünkü Erdoğan, diğerlerine göre, duruşuyla, hitabetiyle daha çok güven veriyor. Çünkü bugünkü muhalefet şeklen var ve Erdoğan’a meşruiyet kazandırmaktan öte görünmüyor.
“AKP’yle ömür boyu mu yaşayacağız?” diyebilirsiniz. Cevabımız, “Amerika’mız ne derse o”dur. “Türkiye’ye gelip onlar mı oy kullanıyor?” demeyin, çünkü ABD’nin nasıl işine geliyorsa milletimiz ona göre oy veriyor, koşullar buna göre hazırlanıyor.
Ülkem vatandaşı değil midir 1.5 milyon müslümanın katledildiği “Irak’ın işgaline hayır” diyen rahmetli Bülent Ecevit’i, Amerika’nın 9 milyar dolarlık cari açıkla kriz yarattığı için % 1 oyla cezalandıran?
Gelelim ABD-AK Parti ilişkilerine…

ABD AKP’yi ne zaman sırtından atar!. İmparatorluklar kişilere değil, çıkarlarına vefalıdır. Örnekleri; Şah, Markos, Mübarek ve Kaddafi’dir. Ülkemiz, Cumhuriyetle yönetiliyorsa da Erdoğan’ın da ABD nezdindeki sonu gelecektir! Şu sıralar Suriye’li Esed’in başı; Rusya, İran ve Çin’in desteğine rağmen sıkışıktır.
Pekii, Türkiye için zaman, ne zaman?

Sayın Erdoğan ABD’ye ne zaman homurdanır ya da aramızda toplu iğne başı kadar çelişki yaşanırsa!..

Türkiye, Amerika’nın bölgedeki en iyi arkadaşıdır. PKK ve Kürt konuları en hassas konulardır, Başbakanımızı iktidardan indirebilecek en önemli başlıklardır.

> Yeni Meram >Yazarlar > AKP yıkılmaz
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.