YAZARLAR

Kim ne derse desin, kim ne yazarsa yazsın, gerçek olan şu ki AK Parti halkla ilişkileri iyi biliyor. Bunun içinde basınla ilişkilerde yer alıyor. Gerçek bu olunca tek başına iktidara gelen ve aradan 10 yıl geçmesine karşın, oy oranını koruyan, zaman zaman aşan siyasal gerçek siyaset biliminin öngörülerini ters yüz ediyor. İktidar partileri tüm ülkelerde zaman içinde, yıpranır ve oy kaybına uğrar. Bize göre 10 yıllık uzun iktidar sürecinde oy oranında azalma gözlenmemesi, kanımızca Genel Başkan Erdoğan’ nın karizmatik liderliği ile birlikte halkla ilişkilere verilen önemden de kaynaklanıyor.

Genelde gençlerden oluşan AK Parti Konya Teşkilatı’nın başarısı da büyük oran da bu denli uygulamaların payı büyüktür. İl Başkanı Ahmet Sorgun daha önce birkaç kez vurguladığımız gibi bir Konya beyefendisi kişiliği sergiliyor. Her türlü aşırılıktan uzak sevecen bir yönetim biçimi göstermesi toplum katmanları için güven oluşturuyor.

Sözü Cumartesi günü gerçekleştirilen

“Tanıtım Medya Günlerine” getireceğim.

Konuk bu kez Adalet Bakanı Ergin’di. İlk izlenimim konularına hakim, ikna edici konuşan bir siyasetçi izlenimi edindim. Mecliste grubu bulunan Partilerden ana muhalefet CHP ve diğer muhalefet Partisi MHP bu denli toplantılara davet etmedikleri için izleyemediğimizden değerlendirme olanağından da yoksun bulunuyoruz. Oysa biz, tüm partilere ayni mesafedeyiz hiç bir partinin de kayıtlı üyesi olmadığımızdan nesnel yaklaşımlarda bulunuyoruz.

Ünü düşünür Baraccio, “tarafsızlık, geri tepen bir armağandır.” diyor. Biz armağan

Her koşulda başımıza taç yapıp takacağız.

Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Hüseyin Üzülmez, Harun Tüfekçi, Gülay Zamancı Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakçı ve Mustafa Akış ile Akyürek Başkan da vardı.

Bakan Erginin sorulara verdiği yanıtlardan not düştüğüm kimilerinden satırbaşları;

Turgut Özal’ın zehirlendiği yönündeki iddialar otopsi sonucundan elde edilen veriler, İhtisas Kurulunda değerlendiriliyor. Adli Tıp uzmanları ve üniversitelerden gelen konunun uzmanı hocaların oluşturduğu bir çalışma grubunun titiz bir mesai harcıyor.
Cezaevlerindeki açlık grevlerine neden olarak gösterilen hususlara bakıldığında, hiçbirinin cezaevlerinin şartlarıyla ilgili olmadığını görüyoruz. Eylem sürdürülürken insanları acımasızca kötü bir sona itmekten çekinmeyen, acımasız bir yapı var ise orada devlet aklı illegal örgütün aklıyla yarışmaz..

Devlet güçlüdür, 74 milyon vatandaşını sarar, sarmalar, kuşatır, kucaklar ve onu illegal unsurların insafına terk etmez.

Artık sorumlu olmayan yetkililer olmayacak bu ülkede Avrupa’da son 60 yılda 4 siyasi parti kapatılmış, bizde ise Anayasa Mahkemesi 1961’de kuruldu. Bize baktığınız zaman 45-50 yılda 26 siyasi parti kapatılmış, bir tek Türkiye’de. Avrupa’da 40’ın üzerinde ülke var. Türkiye’de 25-26 parti kapatıldı. Çocuklarımıza böyle bir Türkiye teslim etmemeliyiz. Gayret, bu gayrettir.

10 yıl önce iktidara gelen AK Parti’nin karayollarını yeniden inşa ettiğini, sağlık, eğitim ve adalet gibi konularda çok önemli gelişmeler yaşanmasını sağladığını anlatan Ergin, ”Türkiye’de 157 yeni adliye sarayı inşa ettik, bir o kadarının da yapım hazırlığı ya da inşası devam ediyor. Çok önemli sorunları çözdük. Ekonomiyi, krizlerden etkilenmeyen bir yapıya kavuşturduk.
Yargı sürecinde de çok önemli bir yenilenme sürecine giriyoruz.‘TBMM, Türk demokrasisinin bundan sonra da kesinsiz devam etmesi için çok önemli bir adım atmıştır. Meclisimize yakışan, ne kadar revizyon görse de darbe döneminde yapılan anayasa yerine, yeni bir anayasa yapmaktır. ■4.Yargı Paketi’ni Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek daha sonra da imzalara açıp, inşallah parlamentoya göndermeyi amaçlıyoruz. Tasarı içerisinde Türkiye aleyhine verilmiş ihlal kararlarının sonuçlarını ortadan kaldıracak madde ve yeni ihlalleri önleyecek düzenlemeler var.

> Yeni Meram >Yazarlar > AKP’DE TANITIM MEDYA GÜNLERİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.