YAZARLAR

Gün geçmiyor ki kan dökülen olayları yaşamayalım. Gün geçmiyor ki şehit kanları dökülmesin, Gün geçmiyor ki trafik kazaları dizi, dizi can almasın. Gün geçmiyor ki kadına şiddet ulusal basının haber maratonu içinde görülmesin. ün geçmiyor ki terör belası yurdun her köşesinde vurdu kırdı olay çıkarmasın, gün geçmiyor ki siyaset küfürleşmeyi maharet bilip kötülükler sergilemesin.

Geçtiğimiz hafta başında onlarca şehit naaşlarını ebedi makberlerin yollarken, bir askeri kışlamızdaki Afyonkarahisar’daki feci kazada 25 askerimizin kaybedilmesindeki olayın bir ihmal mi, bir kasıt mı, bir sabotaj mı, yoksa bir terör uzantısı mı bunların hepsi ileride yapılacak incelemelerle gün ışığına çıkacak.

Terör belası onurumuzu adeta felce uğrattı. Meclisimizin içindeki terörle dışındaki terör ün kucaklaşması bir utanç abidesi gibi gözlemimizde dururken Sayın Başkanımızın da hislerimize tercüman olarak bu baş belalarının ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE disipline edileceklerini müjdelemesi biraz yüreklere su serpmiş ise de bunun bile yeterli olmayacağı, Yılanın başının ister Karayılan olsun, ister ak yılan olsun mutlaka eğilmesinin son çare olacağının bilinmesine rağmen hala ve hala işin sözde demokratik yöntemlerle sağlanacağı tezi, bizim ülkemiz insanından 50 binini alıp götürdü. Dersim Harekatı’ndan Türk yargısınca yargılanıp ölümle cezalandırılan bir avuç teröristin durup durup hesabının sorulması yapılırken ileride 50 bin Vatan evladının hesabının sorulacağı günlerin gelmesinin düşünülmemesi ne acı.

Çağımız dünyası demokrasileri ince, ince işletilip haksızlıklara, yolsuzluklara, kötü idareye asla yol vermezken, üniter bir devlette olumsuzluklara çözüm yerine çözümsüzlüklerde israr etmek etik bir siyaset ahlakı olamaz. Terör belasının kökünün kazınması evvel emirde bu belanın komuta kademesinin öncelikle kökünün kazınması için Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine sonsuz yetki verilmesi olmazsa olmazdır.

Tarihin derinliğindeki Kürt isyanları gerek Osmanlı döneminde ve gerekse cumhuriyet döneminde mutlak halledilmiş, çözümün özünde sıkıyönetim ve olağanüstü halin kaçınılmazlığı gerçeği görülmektedir. O halde akla giden yol tekdir, bu yol uygulamaya konulmalıdır. Başkomutan Cumhurbaşkanı olur, Başbakan olur, gerçek Başkomutanvekili Genel Kurmay Başkanı tam yetkili görev almalı ve kendisinden de buna rağmen bitirilmeyen Terör ün hesabı sorulmalıdır.

Devletin disiplini sadece Asker sivil münasebetlerinde değil, sivil idarenin otorite boşluğu da terörün palazlanıp tahribatını sürdürmesine sebebiyet vermektedir.

Şimdi bir de hayatımızın akışı içindeki olumsuz Onlardan bir demet sunup Hükümetimiz ve siyasetimizden görev isteyelim

Her 10 öğretmenin yedisi başka iş görüyor, Her 10 pazarcıdan biri üniversite mezunu. Her 10 kişiden yedisi borçlu. Her 10 kişiden ikisi icralık. Her 10 kişiden gençten üçü işsiz. Her 10 kişiden ikisi icralık. Her 10 kişiden çalışanların beşi asgari ücretli, her 10 çiftçinin dokuzu borçlu. Her 10 kişiden altısı eğitimini aldığı mesleği değil çaresiz değişik işlerde çalışıyor. Her 10 kişiden biri mahkemelik. Her 10 kişiden biri sabıkalı. Her 10 saatte 270 trafik kazası. Her 10 kilo etin üç kilosu kaçak. Her 10 generalden biri hapiste. Her 10 kadından dördü dayak yiyor. Her 10 kişiden biri tarikatçı her 10 ekmekten biri çöpe atılıyor. Olumsuzluklar yaz yaz bu sütunlara sığmaz. Bizler YÜCE YARADAN niyazımız odur ki sağa sola yalpa yapıp usuller arayışı yerine 4+4+4 gibi içinden çıkılmaz ve açacağı yaraların geleceğimiz çocuklara sirayet etmesi gibi bir tehlikeyi görüp akıllı ve yansız çözüm getirilmesinden yanayız.

> Yeni Meram >Yazarlar > AKLIMIZ DUMURA MI UĞRADI NEDİR BU ÇEKTİKLERİMİZ?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.