Ruşeym Torku

Akış’tan Kamu Kurumlarına Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 14.06.2013 15:36
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Akış’tan Kamu Kurumlarına Ziyaret

Beyşehir’de kamu hizmetlerinin değerlendirmesinin de yapıldığı ziyaretlerde hastane ve karayollarındaki çalışmalarla, 2013 yılı için programlanan yatırımların geldiği süreç ele alındı.

Why Note!?

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ve Beyşehir İlçe Teşkilatı mensupları Konya’da bazı kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

AK Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ziyaret programına Konya Milletvekili Mustafa Akış, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, başkan yardımcıları, İl Genel Meclis Üyesi Savaş Yılmaz ve Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşçı katıldı.

Ziyaretlerde, Beyşehir Bölgesi ile ilgili yatırımlar değerlendirilirken, bundan sonraki programda yer alan yatırımların geldiği süreç ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Heyetin ilk ziyaret durağı Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Mehmet Bekerecioğlu oldu. Ziyarette, mevcut hastaneye yapılan hizmet alımlarını gözden geçirerek ilçeye yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Bekerecioğlu, Beyşehir Hastanesi’nin önemini bildiklerini hassasiyetle sorunsuz bir sağlık kurumu olması konusunun takipçisi olduklarını belirtti. Bekerecioğlu, “Tıbbi cihazlarla ilgili birçok yenilikler yaparak eksikliklerini tamamladık, sadece bir MR cihazının değişmesiyle ilgili eksiğimiz kaldı, bununla ilgili de tüm ihale hazırlıklarını yaptık. Önümüzdeki günlerde ihale süreci başlayacak. Hastanemizi yeni bir MR cihazına en kısa zamanda kavuşturacağız” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ise, yaptığı konuşmada, yürütülen çalışmaları değerlendirirken başta ilçe teşkilatı olmak üzere gündemlerindeki konuları yakından takip ettiklerini, Beyşehir Devlet Hastanesinin coğrafi konumu itibariyle bir bölge hastanesi olduğunu, nüfus olarak da büyük bir kitleye hitap ettiğine dikkat çekti. Akış, “Hastanemizi çok önemsiyoruz. Beyşehir Devlet Hastanesi, bir bölge hastanesi. Bölgede yaşayan insanlarımızın konforlu bir sağlık hizmeti alması için gayretlerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Yeni yapılacak hastanemizle birlikte bölge insanımız daha konforlu, fiziki koşulları daha iyi olan bir hastanede sağlık sorunlarını halledebilecek. Önümüzdeki günlerde hastanemize tekrar uzman doktor atamaları yapılacağının da müjdesi verildi. Sağlık Bakanlığımıza, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne Beyşehir hastane başhekimliğimize ve emeği geçen herkese yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Ziyarette, Beyşehir Devlet Hastanesi’ne son 4 ay içerisinde kazandırılan cihazlar da konuşuldu. Hastaneye 1 adet kollu dijital röntgen cihazı, 4 adet diş üniti, 1 adet USG cihazı, 2 adet anestezi cihazı kazandırıldığı, 16 kanallı tomografi, hizmet alımı yoluyla yeni MR cihazı, 3 adet mekanik ventilatör , 1 adet taşınabilir röntgen cihazı, 2 adet NST cihazının da önümüzdeki aylarda Beyşehir’e geleceği, bu cihazların maliyetinin ise yaklaşık 2 milyon lira olduğu belirtildi.

YOL ÇALIŞMALARINDA SORUN YOK…

Beyşehir heyetinin daha sonraki ziyaret durağı Karayolları 3.Bölge Müdürlüğü oldu. Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’ı makamında ziyaret eden heyet, Konya-Beyşehir duble yolu, yeni Konya-Antalya Karayolu çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yıldız, söz konusu yolların ihalesi yapılmayan bölümünün kalmadığını belirterek, “Konya-Beyşehir Karayolu üzerinde sadece 10 kilometrelik bir bölümde yeniden ihale sürecine gidilmişti. Buranın da ihalesi yeniden yapıldı. İtiraz sürecinden sonra da ihaleyi üstlenen müteahhit çalışmalarına başlayacak.”dedi.

Heyetin Konya’daki son ziyaret durağı ise İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği oldu. Genel Sekreter Mehmet Kaçmaz, heyete 2013 yılı için programlanan yatırımların geldiği süreç hakkında bilgiler verdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Akış’tan Kamu Kurumlarına Ziyaret
HABER YORUMLARI