YAZARLAR

Akıl Almaz Sevda - Abdullah Leblebici - Yeni Meram Gazetesi

Seydişehir 40 yıldır böyle bir kış yaşamadı, şu ana kadar toplamda yağan kar 3 metreyi aştı. Beraberinde ilçe merkezinde sıkıntılar yaşandı, şehirlerarası yollarda ise binlerce kişi mahsur kaldı.

Halkımızın gösterdiği dayanışmanın farkında mısınız?Yüzlerce işçi, hatta gönüllü yolları açmak için çırpınıyor.

Evi olmayanlar bir yerlere yerleştiriliyor, kimsesizlere sıcak yemekler veriliyor, onlarca hayırsever vatandaş kendi ceplerinden harcama yaparak Seydişehir-Antalya ve Konya yolunda mahsur kalanlara kumanyalar hazırlayıp götürüyor.

Bunların yanında yakın çevremize baktığımız zaman bittiğini zannettiğimiz komşuluk geleneği, birdenbire tekrar canlanıyor. Yemek tabakları ve ikramlar komşular arasında gidip geliyor.

Büyük kentlerde toplu taşıma araçlarında sıcak çorba ve çay dağıtılıyor. Medeni denilen Avrupa ülkelerinde, Amerika’ da insana su bile vermezler.

Gerçekten AKIL ALMAZ BİR SEVDA bu.

MEDAŞ’a TEŞEKKÜR

Yoğun kar,  elektrik hatlarını kopardı, onlarca direk devrildi, 2 metre kar altında MEDAŞ ekipleri olağanüstü çalıştı ve kısa sürede elektrikleri vermeyi başardı.

Ekiplerin hepsine teşekkür ediyorum.

KARAYOLLARINA TEŞEKKÜR

10 Ocak günü saat 24.00 sıralarında Alacabel’de 3 metre kar altında mahsur kalan onlarca kişiyi kurtarmak için gözlerini kırpmadan iki greyder ve bir kar püskürtme aracı ile yola çıkan Alacabel Karayolları bakım evi personelleri, RAMAZAN ACIR, OSMAN ERDOĞAN, RECEP ÖRNEK ve ABDULLAH ÇENESİZ e, Karayolları Şefi Lütfi Öz ve Karayolları Bölge Müdürü Turgut Aydın’a teşekkür ederim.

BİRAZ SABIR

Yoğun kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

Bu durum toplumun bir kısmı tarafından kar temizleme çalışmalarının yetersiz kaldığı eleştirilerinin getirilmesine neden oldu.

Ben aynı kanaatte değilim.

Seydişehir 3 metreyi aşan kar yağışı sebebi ile olağanüstü bir süreç yaşıyor.

Belediye ekipleri gece gündüz demeden çalışıyor, caddeler temizleniyor, yollar açılıyor, aradan bir gün geçmeden kar tekrar yağıyor.

Öyle ki 5-6 gün evlerine gidemeyen temizlik ekipleri var.

Ayrıca ilçe merkezi sakinlerinin gözünden kaçan bir durum daha var, Büyükşehir yasası ile birlikte 31 köy ve 8 belde mahalle oldu.

Dolayısı ile Seydişehir Belediyesi ilçe merkezi ile birlikte 55 mahallenin yollarını açmak zorundakalıyor.

Elbette eksiklikler, aksaklıklar olacaktır, gerçekten Belediye ekipleri gece gündüz demeden var güçleri ile çalışıyor.

Bu yıl olağanüstü bir süreç yaşanıyor, bu göz ardı edilmemeli.

Eleştiri yaparken biraz daha insaflı olalım.

Kar ile mücadelede sabahlara kadar ekiplerin başında duran ve koordine eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ a, Şafak temizliğe ve ekiplerine teşekkür etmeyi de ihmal etmeyelim.

> Yeni Meram >Yazarlar > Akıl Almaz Sevda
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.