YAZARLAR

Böyle olaylar zinciri hiç görülmedi Türkiye’mde.

Seçip meclise gönderdiğimiz kişiler ‘akil adam, akil kadın’ değillermiş ki, onların yerine AB ve ABD hayranı akiller bölünmeyi gerçekleştirecek çözümler üreteceklermiş!

Bu akil adamların arasında bazı eksikler var. Bir zamanların amiral gemisinin kaptanı olarak gazetesinin köşesinde sakillikler sergileyen kişiyi göremedim!

İsmet Berkan’ı, Altan Kardeşleri, Sertap hanım’ı, Taha Akyol’u, Fehmi Koru’yu, Hakan Şükür’ü göremedim! Onların yerinde olsam çok gücenirdim.

Akil kadınlardan Sezen Hanım, bunca felaketi, bunca ölümü sırf Türk Milleti’nin ‘yeter ne vereceksek verelim, bu kan dursun’ demesi için arka arkaya özellikle de tüm Anadolu’yu kana bularız tehditleri ile yapıldığını görmüyor mu?

Bu ulus teröristin anasını Mehmetçiğimin anası ile bir tutanları unutmadı!

Vatan haini yetiştirip, masum gençlerimizi öldürtenin anası çok pek çok ağlasın. Böyle hain bir evlat yetiştirip dağa gönderdiği için!

Akil Valiler de varmış!

Baksanıza Afyon’a gelen misafirini Afyon ovasında ‘Düşmanın on dört yıl uğraşsalar bu savunma hattını geçemezler’ dediği ve tam on dört saatte o hattı yarıp Kocatepe’den Afyon ovasına ordusunun başında önündeki düşmanı ‘ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri’ diyerek denize döken komutan zannetmiş!

Yoksa göreve geldiği günden başlayarak, gözyaşları içinde kendisine emanet edilen Mehmetçiğimin tabutu başında ağlayan bir komutana acısının üzerine sanki tuz basar gibi hediye verir miydi? …….! Yok Sayın Akil Valimiz Sayın Komutanımın acısına acı katar gibi bunca şehidin verilmesini ödüllendirir gibi hediye verir miydi? Hayır asla vermezdi!

Akil adamlardan bir kaçı bakın ne öneriyorlar!

Türkiyeliyim, demeliymişiz!

İngiliz, İngiltereliyim demiyor İngilizim, diyor.

Fransız, Fransalıyım demiyor! Fransızım, diyor.

Rus, Rusyalıyım demiyor! Rusum, diyor.

Yunan, Yunanistanlıyım demiyor! Yunanım, diyor.

Ermeni Ermenistanlıyım demiyor! Ermeniyim, diyor

Alman, Almanyalıyım demiyor da ey ‘Akil kadınlar ve akil adamlar Türkiye’de yaşayan ve katları, yalıları, yatları, fabrikaları, servetleri olan sizler, hepsini üniter, laik, tam bağımsızlık ilkesi ile kurulan Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nde kazandınız.

güçlü devletlerden beş kuruş borç almadan, Osmanlı’nın da borcunu ödeyerek kendi gücü ile kalkınmayı hedef edinen bu Cumhuriyette ‘neden’ Türk’üm diyemiyorsunuz?

Neden ulus devletin yıkılması, Güneydoğu Anadolu’ya özerklik verilmesi ve bölünme için uğraşıyorsunuz?

Türk’üm demekten rahatsız olan herkese sesleniyorum! Bu çocuklar ver–kurtul demek için şehit olmadılar! Bu vatanın her karışı Türk milletinindir. Kimseyi zorla bu vatan topraklarında tutmuyoruz.

Şunu herkes ama herkes yürekli yüreksiz herkes iyice bilsin;

Türkiye Türklerindir.

> Yeni Meram >Yazarlar > AKİL ADAMLAR, AKİL KADINLAR!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.