YAZARLAR

■ Ayağa kalkacaksan, hizmet için kalk.


***

AK Partinin 12. kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Başkanlığınca düzenlenen basın toplantısına katılamadım. İletişim Fakültesinden öğrenicim olan İl Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Yiğit telefonla aradı, Başkanlık adına davet etti. Sevgili Tamer’e mazeretimi bildirirken dedim ki;

“Ancak genel bir yaklaşımda bulunacak, toplantıdan yankılananları da harmanlayarak değerlendirme yapacağım.”

Sevgili Tamer’in yanıtı zekice ve şıktı;

“Hocam, demek manevi bakımdan bizimle birlikte olacaksınız!”

Sırası geldikçe hep yinelemişimdir;

“ Bütün siyasal partilere duruşumuz eşit mesafededir.”

Bu aynı zamanda şöyle de demektir;

Gerçekleştirilen yatırım ve hizmetleri kamu yararı doğrultusunda destekler, eksik ve yanlış bulduklarımızı eleştiririz.

AK Parti 12 yıl içinde Konya’ya önemli hizmetler de bulundu. Örneğin, Hızlı Tren, Mevlana Kültür Merkezi, Konya Ovasını Sulama Projesinde gelinen aşama, duble yollar, alt ve üst geçitler, kentsel dönüşüm çalışmaları, sanatsal ve kültürel etkinler ve daha başkaları.

Yeter mi? Hiçbir hizmette son yoktur ve nokta konmaz, zincir sür git- devam edip gider. Kuşkusuz yapılamayanlar var, daha da yapılacaklar var. Bu kent, bu yöre bizim. Kim hizmet etmişse, kimler kalıcı izler bırakmış ise, alın teri, göz nuru dökmüşse, onlara hem şükran, hem vefa borcumuz var.

***

İl Başkanı Ahmet Sorgun’u, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i sever, sayarım. Temiz, dürüst alçak gönüllü iki Konya insanı. Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları ve parti yöneticilerinden de takdir ettiğimiz hemşerilerin bulunması doğaldır.

İl Başkanı Sorgun’un Basın toplantısından saptaya bildiğim kimi anahtar cümleler;

■ “Ak Parti milletin partisidir. Böyle yola çıktı ve bu yoldan hiç ayrılmadı. Girdiği bütün seçimlerden oyunu artırarak çıktı.

■ Sosyal, etnik, dini farklılıkları zenginlik olarak gördük. Sorunları halının altına süpürmek yerine onlarla yüzleşiyoruz.

■ Bölgede ve dünyada oyun kurucular arasında yer almaya çalışıyoruz. Devleti milletin hizmetine veren bir partiyiz.

■ Her şey Türkiye için diyerek hizmet odaklı bir siyaset yapıyoruz.

İktidara geldiğimizden bu tarafa ‘3 Y’ ile yani yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele ettik.

■ Teşkilatlar olarak yerel seçimlere hazırız. Hedefimiz, Konya merkezinde ve tüm ilçelerinde başarılı olmaktır.

■ Tüm belediyelerde başkanlıklara en doğru isimlerin seçilmesine gayret edeceğiz.

Henüz başkanlıklarla ilgili çalışmalar başlamış değil.

■ Ak Parti’nin bu ülkeye en önemli kazanımı “özgüven “ olmuştur. Bunda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun büyük katkıları vardır.”

Basın toplantısında dikkati çeken önemli ayrıntılardan biri hizmetlerdeki 2002-2003 yılları oranlaması oldu;

2002’de 14 adet olan ambulans sayısı 2003’de 152’e ; sağlık personeli 3.806’dan 18.046 kişiye; Sağlık yatrımı 4.5 milyon TL/Yıldan 452 milyon TL/Yıl’a, duble yol 30 KM’ den 867 KM’ ye, uçak yolcu sayısı 60.000’den 700.000’e; ulaşım yatırım 34 milyon TL/yıl’dan 284 milyon TL/Yıl’a; Derslik sayısı 11.829’dan 16.343’e; Eğitim Yatırımları 11.7 milyon TL/ yıl’dan 56.7 milyon TL yıla, DS-Mavi Tünel 10 yılda 3 milyar TL; Tarımsal destek 269 bin TL’den 329 bin Tl’ ye; Özel İdare yatırımları da 1.6 milyonTL/ yıl’dan 450 milyon TL/ yıla çıktı.

■ Kamil odur ki koya dünyada eser,

Eseri olmayanın yerinde yeller eser.

BİR DAMLA:

■ Hizmet evlerine yollar açıktır. Hizmetini iyi yapanlara şükranlarımız vardır.

> Yeni Meram >Yazarlar > AK PARTİNİN 12 YILI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.