Torku Jelifest

Ak partili başkanlar esnafla buluştu

  • Giriş Tarihi: 16.03.2015 15:12
  • Güncelleme Tarihi: 15:13
Ak partili başkanlar esnafla buluştu

AK Parti Konya İl Teşkilatı esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakcı, Hüseyin Üzülmez, İlhan Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve merkez ilçe belediye başkanları, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan ile diğer oda başkanlarıyla sabah kahvaltısında buluştu.
Programda konuşan KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, geçen yıl esnafa yönelik birçok yasanın yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, “Esnaf olduğumuzu daha iyi anladık” dedi. Karamercan, “2014 yılında esnafa bu zamana kadar gösterilen en büyük sahip çıkma yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ardı ardına müjdeler verdi. Esnaf olduğumuzu daha iyi anladık çünkü bizlere sahip çıkıldı. Teşekkürlerimizi ilettik ve iletmeye devam edeceğiz. Bizim bazı yasalara ihtiyacımız var. Esnaf zor durumdaydı, faizsiz krediler küçük esnafımız için cansuyu oldu. AVM yasası ile yok olmaya yüz tutan esnafımız yer bulacak” dedi.

 

ak-partili-baskanlar-esnafla-bulustu-2
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise konuşmasında, Bedesten Çarşısını tarihte olduğu gibi Konya’nın en canlı alışveriş merkezi haline getireceklerini söyledi. Akyürek, “Dünyada aynı anda yapılan en büyük toplu restorasyon çalışmalarından birini Konya’da gerçekleştirdik. Tekrar Bedesten Çarşısında küçük esnafımıza müşteri çekme gayemiz vardır. 2 bin 687 işyerinin restorasyonunu bu sene tamamlıyoruz. Eğer esnafımız bizimle iyi işbirliği içinde olursa kuruluşlarımızla birlikte Bedesten Çarşısının Konya’nın tekrar tarihte olduğu gibi en canlı alışveriş alanı olmasını mutlaka sağlayacağız. Ayrıca Konya’ya gelen her turist kafilesinin de o bölgeden geçmesini sağlama ile ilgili çalışmamız sürüyor” diye konuştu.
AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, seçimlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’na destek istedi. Arat, “Sayın Başbakanımız bütün ısrarlara rağmen, Konya’dan aday olacağım dedi ve bu bizim üzerimize büyük bir sorumluluk yükledi. İçinizde farklı siyasi görüşlerden arkadaşlarımız var buna saygı duyuyoruz biz. Ancak AK Parti il teşkilatı olarak Haziran ayında partiler üstü sadece Başbakanımıza yoğunlaşarak bir kampanya yürüteceğiz. Bu bizim ve şehrimizin açısından önemli diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
AK Parti Konya Milletvekillerinin konuşmalarının ardından esnaf temsilcileri sorunlarını anlattı.> Yeni Meram >Konya > Ak partili başkanlar esnafla buluştu
HABER YORUMLARI