Torku Jelifest

AK Parti’de aday adaylığı ücretleri belli oldu

  • Giriş Tarihi: 30.08.2015 14:27
  • Güncelleme Tarihi: 14:27
AK Parti’de aday adaylığı ücretleri belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 1 Kasım seçimleri öncesi aday adaylık başvuru süreçleri ve alınacak ücretlerin detaylarını açıkladı.

Twitter hesabından 1 Kasım Erken Genel Seçimleri öncesinde AK Parti’nin aday adaylık süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop başvuruların 31 Ağustos’ta başlayacağını söyledi. Şentop ayrıca aday adaylarından 5 bin TL kadın aday adaylarından ise 2 bin 500 TL ücret alınacağını söyledi.

Mustafa Şentop’un açıklamaları şu şekilde: “1 Kasım seçimi için gerekli kararlar MKYK ve MYK toplantımızda alındı. Aday başvuruları 31 Ağustos 2015 (Pazartesi) ile 3 Eylül 2015 (Perşembe) tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular AK PARTİ Genel Merkezi’ne veya İl Başkanlıklarına, ALINDI BELGESİ karşılığında, bizzat yapılacaktır. Adaylık başvurusu yapan erkeklerden 5.000 TL., kadınlardan 2.500 TL. başvuru özel aidatı alınacaktır. Engel oranı %40 ve üzerinde olan engellilerden başvuru özel aidatı alınmayacaktır. İl Başkanlıklarınca banka hesabına yatırılan özel aidat dışında başvuru aidatı tahsil edilmeyecektir.”

 > Yeni Meram >Politika > AK Parti’de aday adaylığı ücretleri belli oldu
HABER YORUMLARI