Torku Jelifest

AK Parti’de 4 isme ihraç

  • Giriş Tarihi: 24.03.2016 19:22
  • Güncelleme Tarihi: 19:22
AK Parti’de 4 isme ihraç

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kurucu üye Yaşar Yakış'ın da aralarında olduğu dört kişinin AK Parti'den ihracına karar verildiğini açıkladı. Çelik, dokunulmazlık tartışmalarıyla ilgili "Teröre destek verenlerin dokunulmazlığının kaldırılması toplumsal talep oldu" değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in gündeme dair açıklamalarında bulundu. Kurucu üye Yaşar Yakış’ın da aralarında olduğu dört kişinin AK Parti’den ihracına karar verildiğini açıklayan Çelik “Dokunulmazlıkların tartışmalarıyla ilgili “Teröre destek verenlerin dokunulmazlığının kaldırılması toplumsal talep oldu” değerlendirmesini yaptı. Çelik’in açıklamaları şöyle:

Türkiye’yi istikrarsız bir ortama sürüklemek istiyorlar. Tüm terörist faaliyetlere karşı dimdik ayakta duracağız. Türkiye’nin acılarını paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Belçika’nın yanında bulunduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Terör eylemlerini gerçekleştirenleri bir kez daha lanetliyoruz. DAEş konusunda gösterilen hassasiyetin Batı’daki bazı dostlarımız tarafından PKK konusunda gösterilmemesi açıkça çifte standarttır. PKK’yı görmezden gelmek terör örgütleri beraber çalışır ve topyekun olarak terör güçlenir.

Çifte standarttır
Biz tüm terör örgütlerine aynı yaklaşıyoruz. Kuşkusuz isterdik ki İstanbul ve Ankara saldırılarına da tüm dünya Brüksel saldırısına gösterdiği hassasiyeti gösterseydi. PKK ve PYD konusunda da çifte standardı vardır.
PKK yönetiminin hesaplarının bir parçası olarak bu teröristler bir hiç uğruna yok olacaklardır.
DAEŞ Türkmenlere karşı kimyasal silah kullandı. Türkmen kardeşlerimize baş sağlığı diliyoruz. Türkiye her zaman Türkmen kardeşlerinin yanındadır. AK Parti Türkmen davası en önemli davaların birisidir.

Dört kişi AK Parti’den ihraç edildi
Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Ankara Ayaş Belediye Maşkanı Bülent Taşan, Partimiz kurucu üyesi Yaşar Yakış’ın, 22 Mart 2016 tarihli Merkez Disiplin Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda AK Parti’den ihracına karar verilmiştir. Gerekçeli karar 28 Mart 2016 tarihinde ilgililere gönderilecektir.

“Parlamentoda nefret suçu savunulamaz”
Dokonulmazlık, parlamentolara verilmiş bir haktır. Parlamenter sistemin herhangi bir şekilde baskı altına girmemesi için yapılan bir düzenlemedir. Uzun süredir fezlekeler var. Bu siyaset üzerinde bir yüktür. Bazı vekillerin de aleni bir şekilde terör örgütüne destek verdiği görülmüştür. Parlamentoda nefret suçu savunulamaz. Teröre destek verilemez. Parlamentonun saygınlığı bizzat dışarıya karşı konulmuşken bizzat parlamento içinde kirleniyorsa adım atılması gerekir. Teröre destek verenlerin dokunulmazlığının kaldırılması toplumsal talep olmuştur. Diğer fezlekelerle ilgili birtakım argümanlar ortaya atıldı. Sayın Başbakanımız da ‘Buyrun hepsini kaldıralım’ dedi. Bu kadar fezleke ile ilgili siyasetin bunu daha fazla taşımasına gerek yok. Siyaset bu yükten kurtulmaya karar vermiştir. Şimdi yeni teklifler geldi. Bunları arkadaşlarımız değerlendirecek. Burada CHP’nin, MHP’nin, HDP’nin taleplerini karşılayan bir karşılık vermiştir> Yeni Meram >Politika > AK Parti’de 4 isme ihraç
HABER YORUMLARI