Torku Jelifest

AK Parti TBMM içtüzük değişikliği için harekete geçti

  • Giriş Tarihi: 12.07.2016 13:38
  • Güncelleme Tarihi: 13:38
AK Parti TBMM içtüzük değişikliği için harekete geçti

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, içtüzük değişikliği için ilk adımı attıklarını açıklayarak "İçtüzük değişikliği için bugün, üç siyasi partinin grup başkanvekilleriyle görüşebiliriz" dedi.

Mutlu Akü

Grup Başkanvekili Elitaş, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde  gazetecilerle sohbetinde, İçtüzük değişikliği için bugün, üç siyasi partinin grup  başkanvekilleriyle görüşebileceklerini belirterek, “Dört siyasi parti olmazsa  olmaz.” ifadesini kullandı.

Gazetecilerin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Elitaş,Meclis’in bayram  nedeniyle verdiği aranın ardından, bugün itibariyle yeniden gündemine başladığını bildirdi.
 
“Önümüzde, Kurban Bayramı tatiline kadar çıkarmamız gereken yasalar var.”diyen Elitaş, Meclis’in çalışma takvimine ilişkin, grup önerilerini bugün TBMM Genel Kurulu’na sunacaklarını kaydetti.

Mustafa Elitaş, Meclis’in üç hafta süreyle salı, çarşamba, perşembe ve  cuma günleri çalışmasını planladıklarını ifade ederek, bakanlar ve  milletvekillerinin programlarını buna göre yapmaları durumunda sağlıklı bir çalışma imkanına kavuşacaklarını anlattı.

80 maddenin üzerindeki yatırım ortamının iyileştirilmesiyle ilgili  tasarının üç bölüm halinde görüşüleceğini aktaran Elitaş, tasarıyı bu hafta sonuna kadar yasalaştırmayı planladıklarını ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, gelecek hafta ve sonraki haftalarda  da uluslararası iş gücü piyasası ile ilgili tasarıyı gündeme alacaklarını belirtti.> Yeni Meram >Politika > AK Parti TBMM içtüzük değişikliği için harekete geçti
HABER YORUMLARI