Torku Jelifest

Ak Parti Meram’da 42. danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi

  • Giriş Tarihi: 18.02.2015 14:59
  • Güncelleme Tarihi: 14:59
Ak Parti Meram’da 42. danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi

Ak Parti Meram İlçe Başkanlığı 42. Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Teşkilat çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya ilgi yoğun oldu.

Öncü tesislerinde gerçekleştirilen Ak Parti Meram 42. Danışma Meclisi Toplantısına; Ak Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez, İlhan Yerlikaya, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Karatay Belediye Başkanı  Mehmet Hançerli, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mehmet Çalık, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özöğür, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Meram Belediyesi Meclis Üyeleri, Ak Parti Meram İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Danışma Meclisinde ilk olarak sözü alan Ak Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, “Haziran Ayında yapılacak seçimlerin, ülkemizin daha ileri seviyelere yükselebilmesi için ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ak Parti ile gelişen, büyüyen ve Dünya’da söz sahibi olan ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde bu seçimin önemi daha da artmaktadır. Ayrıca bu seçimlerin bizler için ayrı bir önemi ise, yolunda yürümekten gurur duyduğumuz Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Konyalı olmasıdır. Bizler bunun bilincindeyiz ve bu bilinçle tüm gücümüzle, gece-gündüz demeden, kapı kapı dolaşarak seçimlerde partimizin başarısı tüm enerjimizi harcayacağız” dedi.

Daha sonra sözü alan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da, “Ak Parti Millet iradesini siyasetin merkezine koymuş bir partidir. Partimizin hizmet aşkı buradan gelmektedir. İnançları ve hizmet yolunda yürüme kararlılığında olanlar Türkiye’yi büyük hedeflere taşıyacağı bilinmelidir. Konya belediyelerimizin dünya şehirlerine belediyecilikte örnek olmakta hatta ufuk açmaktadır. Bizler anlayış olarak Meram gelişirse, Konya gelişir, Türkiye gelişir ve bu büyümeyle birlikte ümmet ve insanlık kazanır düşüncesiyle çalışmalarımıza başladık ve bu anlayışla devam ediyoruz” dedi.

Meram Belediye Başkanı Toru, konuşmasının devamında Meram Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun ardından kürsüye gelen Ak Parti İl Başkan Vekili Abdulkadir Özöğür de, “Danışma meclisimizde teşkilatımızın bir arada olduğunu görmekteyiz. Eski, yeni tüm teşkilat mensuplarını bir arada olması bizim gücümüzün göstergesi. Bu tablo ile Meram Teşkilatımızın seçimlere hazır olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz” dedi.

Toplantıda son olarak kürsüye gelen Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez de, “Bir yıl önce yaptığımız toplantılarda Türkiye önümüzdeki yıl üç önemli seçim yaşayacak diyorduk ve Türkiye’nin önünde üç engel var bu engelleri aşarsa Türkiye’yi 2015’den sonra her anlamda kimse tutamayacak dünya mazlumlarına çare olacağız demiştik. Bu engellerden birisi 30 Mart yerel seçimleri idi. Türkiye’de halkın iradesiyle iktidara gelemeyeceklerini anlayanlar yurt içi ve yurt dışından birçok işbirlikçilerin ortak hareket etmesiyle 17 ve 25 Aralık hadisesini yaşadı. Türkiye’de hizmet ettiğini iddia edenler İsrail, Amerikan ve İngilizlerin oyuncağı olmuş kişiler halkın iradesine rağmen bir iktidar değişimi denemesi yaptılar. Ama milletimiz feraset sahibi, bu oyunu gördü. Yerli ve yabancı işbirlikçilere asla izin vermedi. İkinci eşik ise Cumhurbaşkanlığı seçimiydi. Burada da yerli ve yabancı işbirlikçiler ortak adaylarla bütün güçleriyle bir oldular ve bu milletin ferasetini anlayamadılar. Türkiye Cumhuriyetinin tarihinde ilk defa halkın iradesiyle bir Cumhurbaşkanı seçildi. Şimdi de üçüncü engel önümüzde çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için çok önemli bir seçim yaşayacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu seçimlerde yeni Anayasa yapabilecek bir Milletvekilliği çoğunluğuyla seçimi alacağız ve Türkiye önemli bir eşiği de aşmış olacak ” dedi.> Yeni Meram >Konya > Ak Parti Meram’da 42. danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi
HABER YORUMLARI