Torku Jelifest

AK Parti Meram SKM çalışmalarına ara vermiyor

  • Giriş Tarihi: 19.03.2017 12:15
  • Güncelleme Tarihi: 12:16
AK Parti Meram SKM çalışmalarına ara vermiyor

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti il ve ilçe teşkilatı mensupları anayasa değişikliğini anlatmak üzere Enderun Vakfı’ndan öğrencilerle bir araya geldi.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti il ve ilçe teşkilatı mensupları anayasa değişikliğini anlatmak üzere Enderun Vakfı’ndan öğrencilerle bir araya geldi.

Programlar kapsamında Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi de ziyaret edildi.
16 Nisan’da gerçekleştirilecek halkoylaması öncesi AK Parti Meram İlçe Teşkilatı’nın Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çalışmaları devam ediyor. AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı üyeleri, Enderun Vakfı’ndan öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldiler. Öğrencilere “Neden Evet?” demeleri gerektiğini anlatan heyet, merak edilen soruları yanıtladılar.

“Yeni sistemin özü milletin gücüdür”

Gücünü tamamen milletten alan bir sisteme geçileceğini ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Milletin gücü 15 Temmuz’da herkes tarafından görüldü. Milletimiz tankların önüne yattı ve çıplak elleriyle silahları tutup aşağı indirdiler. Bu gücü gösteren milletin Evet diyerek sandıkta doğru karar vereceğine hepimiz inanıyoruz. Yeni sistemin özünde olan tamamen milletin gücüdür” dedi.

“Her vatandaş ülkenin yönetiminde söz sahibi”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkenin yükselişine ivme kazandıracağına dikkat çeken Leyla Şahin Usta, “Sandığa giderken iyi düşünmemiz gerekiyor. Her birimizin vatandaş olarak sorumluluğu var. “Rastgele oyumu atarım. Çok da önemli değil. Yukarıdakiler ne yaparsa yapsınlar” deme gibi bir lüksümüz yok. Hepimiz birey olarak bu ülkenin yönetiminde artık söz sahibiyiz” şeklinde konuştu.

“Vesayet ortadan kalkacak”

16 Nisan’da yapılacak halkoylaması için destek beklediklerini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin vesayeti ortadan kaldıracağına dikkat çekti. Türkiye’yi serpilen, büyüyen, filiz veren bir çınar ağacına benzeten Başkan Toru, “Bu çınarın kökleri zeminlere kadar iniyor. Anadolu coğrafyasında yetişen bu çınar, 600 yıl önce çok derinlere kök saldı. Bir dalı Balkanlar’da bir dalı Ortadoğu’da, bir dalı Kafkaslar’da, bir dalı Afrika’da. Bilindiği üzere çınar ağacının kökleri ne kadar derindeyse dalları da o kadar göğe doğru uzanır. Türkiye’de gittikçe büyüyor ve halkımızın da 16 Nisan’da vereceği destekle daha da büyümeye devam edecek” dedi.

16 Nisan öncesinde destek ve dua istediler

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni vatandaşlara anlatmak üzere programlarına devam eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve AK Parti Meram İlçe Teşkilatı üyelerinin ikinci durağı Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi oldu. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Toru ve teşkilat mensupları 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylaması öncesi destek ve dua istediler.

Heyet, 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü nedeniyle Şehit Selahattin Yaman’ın ailesine de ziyarette bulunarak aileye Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.> Yeni Meram >Konya > AK Parti Meram SKM çalışmalarına ara vermiyor
HABER YORUMLARI