kapat
Ruşeym Torku

AK Parti İlçe İftarları Başladı

  • Giriş Tarihi: 22.07.2013 8:59
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
AK Parti İlçe İftarları Başladı

AK Parti Konya İl Başkanlığı, belediye başkanlıkları ile ilçe teşkilatlarının birlikte organize ettiği ilçe iftarları başladı.

Bu yıl “Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz” sloganı ile yapılan iftar programlarının ilk gününde 7’den 70’e Hadim ve Taşkentliler, Ramazan’ın maneviyatını birlikte yaşama fırsatı buldu.

Bu yıl “Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz” sloganının belirlendiği Hadim’deki iftar programı, Hadimi Hazretleri Türbesi’nin karşısında düzenlendi. Programa AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Yazlık, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Algül, Hadim protokolü ve 7’den 70’e Hadim halkı yoğun ilgi gösterdi.

İftar programı, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran’ın kısa selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra söz alan Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu; “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde böyle bir programda bir araya gelmek bizler için büyük mutluluk verici. İftarımıza katılan tüm hadimli kardeşlerime de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZA VEREN

EL GELENEĞİNİ AŞILAYALIM”

AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Yazlık, konuşmasında Harimlilere çocuklarına yardım etme duygusunu yaşatmaları çağrısında bulundu. Mustafa Yazlık,“İl Başkanlığımız 28 ilçede 28 iftar programı organize etti ve bu organizasyonlar kapsamındaki ilk iftarlarımızı bu akşam Hadim ve Taşkent’te açıyoruz. Başı rahmet ortası mağfiret, sonu ise günahlardan arınma fırsatı veren böyle müstesna bir ayda ve böyle müstesna bir beldede Hadimi Hazretleri’nin huzurunda olmaktan büyük mutluluk yaşıyoruz. Özellikle yurt dışında bırakın iftar açmayı hayat mücadelesi veren Müslüman mazlum halkların olduğunu unutmayalım. Onun için bu mübarek ayda geçmişten bir geleneğimiz olan veren el geleneğini çocuklarımıza yaşatalım. Çocuklarımızın elinden tutalım ve yurtdışında iftar çalışması yapan kurumlara çocuklarımızı götürelim ve çocuklarımızın bizzat kendi elleriyle yardım etmelerini ve bu hazzı yaşamalarını sağlayalım” dedi.

Hadim’in yanı sıra Taşkent’te de ramazan sevinci vardı. AK Parti Konya İl Teşkilatı, Taşkent Belediyesi ile AK Parti Taşkent İlçe Teşkilatı’nın birlikte organize ettiği iftar programı, Taşkent Spor Tesisleri’nde yapıldı. Programa AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Dündar, Taşkent Belediye Başkanı Ali İhsan Camgöz, AK Parti Taşkent İlçe Başkanı Talat Tahsin Taşdizer, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Üzümcü, Taşkent protokolü ile Taşkent halkı katıldı. AK Parti Taşkent İlçe Başkanı Talat Tahsin Taşzider’in selamlama konuşmasının ardından söz alan Taşkent Belediye Başkanı Ali İhsan Camgöz, böyle güzel bir ortamda Taşkent halkı ile bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

DÜNDAR; “BU SEVİNCİ BİRLİKTE YAŞAYALIM”

İftar öncesinde Taşkentlilere seslenen AK Parti Konya İl Başkanvekili Mustafa Dündar, 28 ilçede başlattıkları “Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz” programları sayesinde ilçe halklarıyla da Ramazan’ın coşkusunu yaşama fırsatı bulduklarını dile getirdi. Dündar; “İl ve İlçe Teşkilatları ile belediye başkanlıklarımızın katkılarıyla düzenlediği bu iftarları önemsiyoruz. Zira bu mutluluğu ve hazzı ilçe halklarımızla da yaşamak istiyoruz. Tüm ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı bu güzel ortamı yaşamaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > AK Parti İlçe İftarları Başladı
HABER YORUMLARI