Torku Jelifest

AK Parti Hizan İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı

  • Giriş Tarihi: 3.09.2015 12:12
  • Güncelleme Tarihi: 12:12
AK Parti Hizan İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı

Bitlis'in Hizan ilçesindeki parti binası, bölücü terör örgütü yandaşları tarafından molotofkokteyli atılması sonucu çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.

Mutlu Akü

AK Parti Hizan İlçe Başkanlığına bölücü terör örgütü yandaşlarınca molotofkokteylli saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, dün gece terör örgütü yandaşlarınca parti binasına molotofkokteyli atıldı.

Binada çıkan yangın, itfaiye ekiplerce söndürüldü.

Yaralananın ve can kaybının olmadığı yangında parti binası kullanılamaz hale geldi.

“Saldırıyı kınıyoruz”

AK Parti İl Başkanı Nesrullah Tanglay, AA muhabirine, partililere ve parti binalarına yönelik saldırıları kınadıklarını söyledi.

“Saldırıyı kınıyoruz. Bu olaylarla 1 Kasım’da yapılacak seçim öncesi parti teşkilatlarımız yıldırılmak isteniyor” diyen Tanglay, şöyle konuştu:

“Her şeye rağmen yılmayacağız. Seçim çalışmalarımızı da en iyi şekilde yürüteceğiz. Bu kalleş ve haince saldırıyı kınıyoruz. AK Parti’ye yapılan saldırılarla insanları korkutarak ve yıldırarak, demokrasi ve özgürlük getireceklerine inananlar yanılıyor. Araçların yakıldığı ve insanların tehdit edildiği bir süreçte, çözüm ve barış olmaz. ‘Barış ve çözüm’ diyecekler fakat Kürt halkına her türlü zararı verecekler.

Tekçilik ve kendilerine biat edilmesi için yapılan tehditlerle özgürlük olmaz. Diktatörlükten bahsedenler, bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde diktatörlük yapıyor. Bu olayların son bulmasını ve kimsenin ölmemesini istiyoruz.”> Yeni Meram >Türkiye > AK Parti Hizan İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırı
HABER YORUMLARI