Torku Jelifest

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Bozkır’da

  • Giriş Tarihi: 26.05.2015 17:19
  • Güncelleme Tarihi: 17:19
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Bozkır’da

Konya'nın Bozkır ilçesinde partisinin düzenlediği mitinge katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, şöyle konuştu: “Dün New York Times dedi ki, ‘NATO ve ABD, Türkiye’deki seçimlere müdahale etmelidir’ Ben size soruyorum, sizin o yüksek ferasetinize, irfanınıza, vicdanınıza soruyorum. Mısır’da darbe olduğunda yüzde 52 oyla seçilmiş bir cumhurbaşkanı darbe ile indirildiğinde bu modern dünyanın, AB’nin, Amerika’nın sesi çıktı mı? Çıkmadı”

Bozkır’da düzenlenen mitinge AK Parti Konya milletvekilleri, AK Parti Konya Milletvekili adayları, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“DEVLETİ TEBEŞİR PARASI BULAMAZ HALE GETİRDİLER”
Mitingde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal muhalefet partilerine yüklenerek, “Ben çok iyi hatırlıyorum. Öğrencilik yıllarımızda öğretmen sınıfa gelir, ‘tebeşir parası toplayın’ derdi. Tebeşir parası toplar, sınıf başkanına verirdik. Sınıf başkanı gider tebeşir alıp gelir öğretmen tahtaya yazı yazardı. Bunlar devleti tebeşir parası bulamaz hale getirmişlerdi. Şimdi okullarımızda her sınıfta bilgisayar, projeksiyon cihazı var, bir çok sınıfımızda akıllı tahta var. Geçen pazartesi günü öğrencilerimize 700 bin tablet bilgisayar dağıtıldı” dedi.
Ünal, konuşmasında, “1999’da MHP iktidara gelirken bacılarımın başörtü sorununu erkek gibi çözeceğim dedi. Ama meclise gelen başörtülü milletvekillerinin başını açtılar. Sonra da erkek gibi geldikleri yerden ürkek ürkek 3 buçuk yılda kaçıp gittiler” diye konuştu.

ak-parti-grup-baskanvekili-unal-bozkirda-2

“TÜRKİYE İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELESİNDE BAŞARILI OLACAK DİYE TELAŞLANIYORLAR”
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Bize diyorlar ki, ‘Suriye’deki katliama ses çıkarmayın’. Dün New York Times dedi ki, ‘NATO ve ABD, Türkiye’deki seçimlere müdahale etmelidir.’ Ben size soruyorum, sizin o yüksek ferasetinize, irfanınıza, vicdanınıza soruyorum. Mısır’da darbe olduğunda yüzde 52 oyla seçilmiş bir cumhurbaşkanı darbe ile indirildiğinde bu modern dünyanın, AB’nin, Amerika’nın sesi çıktı mı? Çıkmadı. Şimdi Türkiye’de kendi iradesine sahip çıkan bu millet tekrar iktidara geliyor diye bunlar niye telaşlanıyor? İçeridekiler ve dışarıdakiler niye telaşlanıyor? Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesinde başarıya ulaşacağını görüyorlar da o yüzden telaşlanıyorlar” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından AK Parti heyeti halkı selamlayarak Çumra ilçesinde düzenlenen mitinge gitti.> Yeni Meram >Konya > AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Bozkır’da
HABER YORUMLARI