Torku Jelifest

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıkladı! Vergi yapılandırılmasının detayları belli oldu

  • Giriş Tarihi: 23.10.2020 15:02
  • Güncelleme Tarihi: 15:08
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıkladı! Vergi yapılandırılmasının detayları belli oldu

AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının detaylarını açıkladı! Başkanvekili Muş, "Vergi, SGK, KYK, trafik, köprü borcu ve cezaları kapsayacak. Yapılandırılan borçlara 18 ay taksit imkanı sunulacak." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Çok geniş bir yapılandırma teklifini komisyona vermiş olduk. Yapılandırmada çok farklı kurumlar var, yaklaşık 500 milyar TL gibi bir rakam burada telaffuz edebiliriz. Yapılandırılan borçlarda ilk ödeme şubat 2021’de yapılacak.

İlk taksit içinde borçlar ödenirse YÜFE’den çıkan gecikme zammının yüzde 90’ını silinmiş olacak. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları da yine yapılandırma kapsamına alınan diğer borç alanları. Gümrük vergisi, faizleri ve gecikme zamları idari para cezaları da yapılandırma kapsamında. Maksimum 18 eşit taksit var bunda da. Aynı şekilde sosyal güvenlik primleri gecikme cezaları da yapılandırma kapsamında. Yine yıl sonuna kadar müracaat şartı arıyoruz. Çok geniş bir yapılandırma teklifi komisyona vermiş olacağız.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıkladı! Vergi yapılandırılmasının detayları belli oldu
HABER YORUMLARI