Torku Jelifest

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

  • Giriş Tarihi: 17.01.2015 16:42
  • Güncelleme Tarihi: 16:42
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık “Basın özürlüğü konusunda biz, evet ‘Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım’ diyoruz” dedi

Aksaray’a gelen Çalık, bir otelde düzenlenen “Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları” toplantısına katıldıktan sonra Aksaray Vali Şeref Ataklı’yı makamında ziyaret etti.

Ardından Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret eden Çalık, burada yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “bana bir 4 yıl verin ben nasıl iş yapacağımı göstereyim” dediğini hatırlattı. Kendisine yerel yönetimlerden cevap verdiğini ifade eden Çalık, “Siz gelin, Aksaray’da nasıl çalışmalar yapılmış onu görün. Şişli’de belediyenizin yapmış olduğu çalışmalar gün gibi ortadayken milletten bir 4 yılı daha hangi yüzle istersiniz” diye konuştu.

Çalık, geçmişine, köküne ve peygamberine sahip çıkmayanın bu milletin de kendisine sahip çıkmayacağını vurgulayarak, “Basın özürlüğü konusunda biz, evet ‘Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım’ diyoruz ama kutsallarımıza saldırılmasına, hakaret edilmesine de asla izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Mecliste kadın temsil oranı hedefini yüzde 25 koyduk”

Bir gazetecinin “kadın milletvekili sayısında artış olacak mı?” sorusu üzerine Çalık, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden itibaren Meclisteki kadın temsil oranımız ilk kez AK Parti iktidarıyla yüzde 14,5’e çıktı. 1934’te yüzde 4 olan kadın temsil oranını artıran AK Parti iktidarıdır. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın kadınların siyaset yapmasına verdiği destek çok ciddidir. Yüzde 14,5’lik kadın temsil oranını şimdi Genel başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu hocam da çok yüksek bir çıtaya koydu. İnşallah 100 yıllık bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kadın temsil oranı hedefini yüzde 25 koyduk. Yani her 4 vekilden bir tanesinin kadın olmasını hedeflerimiz arasına koyduk.”> Yeni Meram >Politika > AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:
HABER YORUMLARI