Ruşeym Torku

AK Parti Çocuk Akademisi Projesi Sürüyor

  • Giriş Tarihi: 19.06.2013 16:23
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
AK Parti Çocuk Akademisi Projesi Sürüyor

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından yürütülen “Çocuk Akademisi Projesi” sürüyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Çocuk Akademisi Projesi” ile anne ve babası ayrı olan çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı. AK Parti İl Teşkilatı AR-GE Birim Başkanlığı’nın organize ettiği proje kapsamında, çocuklar Konya’nın tarihi ve önemli yerlerini gezme ve oyun merkezlerinde eğlenme fırsatı buldu.
Proje kapsamındaki çocuklar, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda da ağırlandı. Programa AK Parti Konya İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan, AR-GE’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş ve Mustafa Dündar’ın yanı sıra proje koordinatörü ve İl Yönetim Kurulu Üyesi İffet Gümüş, AK Parti Selçuklu Kadın Kolları Başkanı Serpil Albeni, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Ak ve Nesrin Sert, AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Güvercin ile çocuklar katıldı.
İl Teşkilatı mensupları, çocuklarla tek tek ilgilendi ve sohbet etti. İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan ve beraberindeki teşkilat mensupları, çocuklara gelecekteki hedeflerini sordu. Çocuklardan kimi başbakan kimisi milletvekili, kimisi de polis. Öğretmen olmak istediklerini söyledi.
AK Parti Konya İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan, çocukların geleceğin teminatı olduğunu dile getirdi ve onların gelecekte söz sahibi olabilmek için her anlamda kendilerini yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu. İnan, “Hayat bir yarış, okulda yarışıyorsunuz, dışarıda yarışıyorsunuz. Dolayısıyla bu yarışta başarılı olmak ve gelecekte ülkeniz için söz sahibi olabilmek için çok çalışmalı ve kendinizi her anlamda hazırlamalısınız” şeklinde konuştu. Projenin yürütülmesi ve organize edilmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş ise, bu tür projeleri çok önemsediklerini ve devamının geleceğini kaydetti. Çocuklara bazı önerilerde bulunan Erkuş, “Okulda, kurslarda veya hayatın diğer aşamalarda öğrendiğiniz güzel şeyleri hayatınızda en iyi şekilde uygulayın. Bilimi öğrenin, dininizi öğrenin, sanatı edebiyatı öğrenin. Ailenize, arkadaşlarınıza, çevrenize ve ülkenize sahip çıkın. İyi arkadaşlıklar edinin ve kötü alışkanlıklardan uzak durun” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda AK Parti İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erkuş, İl Yönetim Kurulu Üyesi İffet Gümüş ve diğer teşkilat mensupları, çocuklara hazırlanan hediye paketlerini dağıttı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > AK Parti Çocuk Akademisi Projesi Sürüyor
HABER YORUMLARI