Torku Jelifest

Ak Parti Akşehir Teşkilatı seçim sonuçlarını değerlendirdi

  • Giriş Tarihi: 3.11.2015 19:19
  • Güncelleme Tarihi: 19:19
Ak Parti Akşehir Teşkilatı seçim sonuçlarını değerlendirdi

1 Kasım Genel Seçimlerinin ardından AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatı bir basın toplantısı yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi. Teşkilat binasındaki toplantıya AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Belediye Meclis Üyeleri, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Mutlu Akü

Basın toplantısında ilk olarak konuşan İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, “Yaşanan seçimlerden sonra ülkemizde bir kez daha AK Parti’yle istikrarın kazandığını görmüş olduk. En basitinden bugünkü ekonomik verilere bakarsak bir gün öncesinde farklı tabloların beklentisiyle birçok hayal kuran insanların bugün hezimete uğradığına şahit olmuş olduk. Allah’a çok şükür ki kazanan millet oldu. Akşehir’imizde de bugüne kadar ki AK Parti’nin aldığı en yüksek oy olan 35 bin 335 oyu alarak yaklaşık yüzde 61’e yakın bir oyla Akşehir’imizde ciddi bir başarı elde ettik. Bu başarıda bütün arkadaşlarımızın, teşkilatımızın her bir mensubunun çok büyük emekleri var. Bende onların hepsine bu vesileyle ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim tabi ki siyasette her zaman için hedeflerimiz var. Bu hedeflerimiz de milletimize hizmet etme hedefleri, milletimize hizmet etme sevdası. Aslında bu hedefler büyüdükçe, merdivenlerden çıkılan basamaklar yükseklere ulaştıkça bunun sorumluluğu, mesuliyeti de bir kez daha artıyor. Biz bunun bilincindeyiz, farkındayız ve bu yönde gayret gösterip, çaba sarf ediyoruz. Yaklaşık 45 günlük süre içerisinde gerçekten çok ciddi bir çalışmayla hep beraber, bir ekip ruhuyla Allah’a çok şükür ki çalışmalarımızı tamamladık ve böylesine bir zaferi hem şehrimizden, hem ülkemizden kavuşmuş olduk. Akşehir özelinde değerlendirecek olursak özellikle son 10 güne girildiğinde ciddi bir karalama kampanyası da başladı. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Akşehir’in bizimle hiç alakası olmayan problemlerini gündeme taşıyarak, buralardan bize vurmaya çalıştılar. Ama milletimiz basiretiyle bunu yenmiş oldu. Onların boş söylemlerine, yalanlarına kanmamış oldu, buda bizi ziyadesiyle memnun etti. Başbakanımızın balkon konuşmasında çok önemli mesajlar vardı. Başbakanımızın; husumet, nefret, şiddet dili kesinlikle kullanılmayacak ifadesi vardı. Biz bunu çok önemsiyoruz. Bugüne kadar belki bizim için her türlü nefret söyleminde bulunan, bütün husumetiyle üzerimize gelen insanlara karşı biz bugünden itibaren yepyeni bir sayfa açarak hepsini kucaklamak için kapılarımızı ardına kadar açacağız. Bu yönde, bu ülke için, bu ümmet için çaba sarf etmeye, gayret sarf etmeye devam edeceğiz. Diğer taraftan ben bütün Akşehir’imizdeki seçmenlerimize ve halkımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok ciddi bir mesaj verdiler. Aynı zamanda biz o mesajı çok iyi algıladık. Akşehir evladına sahip çıkıyor mesajını verdiler. Diğer taraftan Başbakanımızın ifadelerinden bir tanesi olan ‘bürokrasi siyasete artık ayak bağı olmayacak’ diye bir ifadesi vardı. Siyasetin bürokrasiyi hayata geçirmesi için Akşehir üzerinde de bizler üzerimize düşen ne varsa bunun için bugünden itibaren çalışmaya, gayret göstermeye hep beraber devam edeceğiz” dedi.

“BU BAŞARIYI HEP BİRLİKTE YAKALADIK”
Seçim döneminde yoğun ve güzel bir çalışma sergilediklerini söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise, “Cenab-ı Allah’ın izniyle bu başarıyı da hep birlikte yakaladık. Allah bu başarılarımızın hem ilçemiz nezdinde, hem ilimiz, ülkemiz ve daha da ötesi bütün İslam diyarlarında, Türk toplumlarında inşallah güzelliklerini göstermeyi nasip eylesin. Bizim milletimiz bir kere daha ferasetini gösterdi. Gerek yerel de ilçemizde, gerekse ülke genelinde, bütün dünya konjonktüründe ne kadar karalama, yıpratma, kampanyaları olsa da, Milletimiz; doğru yapanı, millet için çalışanı, millet için canını gerekirse feda etmeyi göze alan insanları biz biliyoruz. Biz onların arkasındayız. Biz onlarla beraberiz dediler. Bizim hareketimiz gerçekten hizmet hareketi, ecir hareketi. Yaptığın hizmetleri falanca filanca şöyle desin diye değil, Hak nezdinde, halk nezdinde yer bulsun diye yapan bir hareket. Bu anlamda hem şehrimizde, hem de ülkemizde tüm vatandaşlarımız bunu vurgulayarak AK Parti’ye teveccüh gösterdiler. Demek ki ne yaparlarsa yapsınlar boş, Türk insanı her zaman ferasetini gösterecektir. Bu zaferin ilçemize daha güzellikler getirmesini, ilimize ve ülkemize güzel hizmetler kazandırmasını, diliyorum” diye konuştu.
Akşehir’in bu seçimlerde büyük bir oy oranıyla Akşehirli evladına sahip çıktığının altını çizen Başkan Akkaya, “Hemşehrilerimiz dedi ki ‘Gerçekten biz bu evladımıza sahip çıkmalıyız. Bu güne kadar yaptığı güzel hizmetleri artarak devam ettirmesi noktasında kim ne derse desin, ne kadar karalama yaparsa yapsın biz onun arkasındayız’ vurgusu yaptılar. Akşehir siyasi tarihinde ilk defa bu kadar yüksek oy oranıyla bizim hareketimize, davamıza destek verdiler. Ben onun için özellikle Akşehirli hemşehrilerimizi yürekten kutluyorum. Seçim çalışmalarında yer alan tüm teşkilat üyelerimizi ve herkesi ayrı ayrı kutluyor, bu başarılarımızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ YİNE DOĞRUYU YAPTI”
Seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması temennisiyle konuşmasına başlayan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu da, “Seçim sonuçlarına baktığımız zaman ezici bir çoğunlukla, yüzde ellilere varan bir oy oranıyla, 317 milletvekiliyle sandıktan AK Parti tek başına iktidar olarak çıktı. Ben bu sonucu sağlayan tüm vatandaşlarımıza, milletimize sonsuz şükranlarımızı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Milletimiz yine doğruyu yaptı, milletimiz kendisi için çalışanı, kendisi için üreteni, kendine ufuk çizeni, kendine değer vereni yine hak ettiği noktaya eriştirdi. Hak eden bir oy oranıyla tek başına iktidara getirdi. Konya’mıza baktığımız zaman 7 Haziran günü Sayın Başbakanımızı Ankara’ya biraz mahsun uğurladık. Konya olarak; ona yakışır, onun bilgisine, tecrübesine, dürüstlüğüne, akademik duruşuna, kariyerine, ülke sevdasına, tarih bilincine yakışır bir oy oranını, ona hediye edememiştik. Biz bunun sorumluluğuyla, biraz da bunun yarattığı aşkla, şevkle 8 Haziran günü tüm teşkilatlarımızla birlikte çalışmaya başladık. Allah’a binlerce şükürler olsun ki, Sayın Başbakanımıza Konya’dan 12. Milletvekilini de hediye ederek yüzde 75 gibi bir oy oranıyla, Konya’nın evladı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun layık olduğu bir oy oranıyla onu Ankara’ya, Sayın Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızla birlikte, bütün teşkilat mensuplarımız, İl Başkanımız, Milletvekillerimizle birlikte, büyük bir gurur içerisinde uğurladık. Bugün 7 Haziran akşamı yaşadığımız hüznün çok çok ötesinde bir mutluluğu, görevini yapmanın rahatlığı, huzuru içerisinde, bunun sevincini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“TÜM ALEMİ İSLAM’IN UMUDU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİDİR”
Bu seçimlerde Akşehir, Yunak, Çeltik ve Tuzlukçu bölgesine biraz daha ağırlık vermeye çalıştıklarını söyleyen Baloğlu, “8 Haziran’dan itibaren bütün arkadaşlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, tüm teşkilat mensuplarımız ve tabi ki isimsiz kahramanlar, her zaman partimizin yanında olan ama hiçbir yerde ismi geçmeyen ama kim var dediğiniz zaman ben varım diye her yerde koşturan kardeşlerimizle birlikte yoğun bir çaba harcadık. Bu günde o çabanın o çalışmanın ve Cenabı Hak’kın bize lütfettiği sonucun hep birlikte sevincini yaşıyoruz. Bu seçim aslında Türkiye’nin istikrarını, Türkiye’nin büyümesini, Türkiye’nin huzurlu ve güvenli bir ülke olmasını istemeyenlerle, Türkiye’de huzuru, refahı, mutluluğu, kalkınmayı isteyenler arasında yapılan bir seçimdi. Gördük ki vatandaşlarımız, Türkiye’deki istikrarın, birliğin, beraberliğin, huzurun, kalkınmanın adresi olan AK Parti çatısı altında birleşti ve AK Parti’nin bu ülkeye 4 yıl daha istediği düzeyde hizmet etmesini sağladı. Dünya kamuoyuna baktığımız zaman Mescidi Aksa’ya asılan Türk bayraklarını gördük. Saray Bosna’da patlatılan havai fişekleri gördük. Kosova’da insanların sevincini gördük. Taşkent’te, Buhara’da, Bakü’de, Kırım’da insanların sevincini gördük. Suriyeli olan, şu anda zulüm altında ezilen insanların o mahsun sevinçlerini gördük. O parçalanan, bölünen Iraklı vatandaşların sevincini gördük. Bu bize bir kere daha şunu hatırlattı; tüm Alemi İslam’ın umudu, belki Türk dünyasının umudu Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Onun için güçlü olmak zorundayız. Daha çok çalışmak zorundayız. Hiçbir zafer bizi yolumuzdan döndürmemeli, bizi şımartmamalı, bizi gurura kaptırmamalı. Çalışma azmimizi artırmalı, mütevaziliğimizi artırmalı, daha çok çalışmanın, daha çok hizmet etmenin gayretini ortaya koymalı. Eğer bugün biz bu seçimde bir zafer elde etmişsek, bu seçimde birçok otoritenin beklemediği oranda AK Parti bir oy oranı ve milletvekili sayısıyla çıkmışsa, mutlaka hepimizin, bütün teşkilatlarımızın gayreti var bunda ama şunu unutmamak lazım o Suriye’de bir dilim ekmeğe muhtaç olan, o insana o ekmeği uzatan ve onun el açıp dua ettiği insanlarında payını unutmamak lazım. Dünya mazlumlarının dualarını unutmamak lazım. O dünya mazlumlarına uzatılan elin bir karşılığı olmalıydı. Bu seçimin sonucu bence bu dualarında karşılığıdır. Biz her ne pahasına olursa olsun, dünyanın o büyük devletleri Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ya ‘Dünya beşten büyüktür’ diye, o beş büyük devletin güya dünyaya demokrasi, huzur, refah getireceklerini söyleyen o 5 büyük devletin inim inim inlettiği, zulüm altında olan tüm dünya mazlumlarının dünyada en gür sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

“BİZ HERKESE HİZMET ETMEK İÇİN BU GÖREVİ ÜSTLENDİK”
Seçimin sona erdiğini ve kırgınların hepsinin bir tarafa atılacağını ifade eden Milletvekili Baloğlu, “Biz herkesin iktidarı olmak için, herkese hizmet etmek için bu görevi üstlendik ve bu böylede devam edecek. Belediye Başkanımız seçildiği gün dedi ki, ‘Ben tüm şehrin Belediye Başkanıyım.’ Bizlerde bütün milletvekillerimiz adına tüm Konya’mızın, tüm ülkemizin milletvekilleriyiz. Bize oy versin, vermesin herkesin hizmetinde olmaya ve elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye hazırız. Bugün seçim yarışması, mücadelesi ve çekişmesi sona erdi. Artık bugün birlik günüdür, beraberlik günüdür, hep birlikte bu ülkeye, bu şehre hizmet etme günüdür” diye konuştu.
7 Haziran seçimlerinden sonra Konya’da teşkilat binasının önünde yaptığı konuşmada Necip Fazıl’ın ‘Davanın sahibi Hak’tır ve Hak olan davada zafer muhakkaktır’ cümlesini söylediğini hatırlatan Baloğlu, “Bu 1 Kasım seçimlerinin sonucu bunu bize gösterdi. Gerçekten davanın sahibi Hak’tır ve Hak olan davada eğer biz davamızda Hak olmaya devam edersek, çalışmaya doğru ve dürüst şekilde ilerlemeye devam edersek bu davaya mutla Hak sahip çıkacaktır. Ben emeği geçen tüm kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Yeni bir dönem başlıyor. Bu dönem diğer dönemlerden farklı olacak. Bu dönem geçmiş dönemlerde yapılan yanlışların tekrar yapılamayacağı bir dönem olacak. Eksikliklerin, aksaklıkların giderildiği bir dönem olacak. Bu dönem önceki dönemden daha fazla çalışılacak. Daha fazla mücadele edilecek, o mazlumların, gariplerin gözü üzerinde olan bu ülkenin çok daha iyi bir yere gelmesi için inanılmaz mücadelelerin ve çalışmaların ortaya koyulacağı bir dönem olacak” dedi.> Yeni Meram >Konya > Ak Parti Akşehir Teşkilatı seçim sonuçlarını değerlendirdi
HABER YORUMLARI