Torku Jelifest

AK Parti Aksaray milletvekili aday listesi!

  • Giriş Tarihi: 7.04.2015 20:37
  • Güncelleme Tarihi: 18:17
AK Parti Aksaray milletvekili aday listesi!

AK Parti Aksaray milletvekili aday listesi açıklandı. AK Parti Aksaray milletvekili seçimlerinde hangi adaylar yer alıyor? İşte AK Parti milletvekili adayları listesinde kimler yer alıyor?

AK Parti Aksaray milletvekili adayları listesi açıklandı! AK Parti Aksaraykarahisar milletvekili listesinde kimler yer alıyor?
İşte AK Parti Aksaray milletvekili aday listesi:

Aksaray

1-) İlknur İnceöz
2-) Nevzat Palta
3-) Hüseyin Hüyük

 

İlknur İnceöz kimdir ?

İlknur İnceöz, 16 Ekim 1973’te Aksaray’da doğdu. Babasının adı Salih, annesinin adı Ziyade’dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.Serbest avukat olarak çalıştı. Aksaray Barosu Kadın Komisyonunun kuruluş çalışmalarına katkı sağladı. Belediye ve kurum avukatlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu.23. Dönemde Aksaray Milletvekili seçildi.Orta düzeyde İngilizce bilen İnceöz, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

Nevzat Palta kimdir ?

1962 yılında Aksaray’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Aksaray’da, lise tahsilinin 1. Sınıfını Aksaray Endüstri Meslek Lisesinde okudu. Daha sonra Konya Teknik Lisesi Makine Teknisyenliği bölümünden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra 1988 yılında TCDD Genel Müdürlüğünde İnşaat Dairesinde Makine Mühendisi olarak göreve başladı. Uzman Mühendis ve Baş Mühendis olarak görev yaptı.
2002 yılında kurulan Ak Parti Hükümetinin Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım Bey’in bir süre Danışmanlığını yaptı. Daha sonra TCDD Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. TCDD’ye bağlı Tüdemsaş’da Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.
28 Mart 2004 yılı yerel seçimlerinde Aksaray Belediye Başkanı oldu. 29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde de halkımızın teveccühü ile rekor bir oyla ikinci kez Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

AK Parti Aksaray -1 Kasım Milletvekili Aday Listesi!

 

 

 

 

 > Yeni Meram >Türkiye > AK Parti Aksaray milletvekili aday listesi!
HABER YORUMLARI